Zahraničí (Pondělí, 29. listopadu 2021 03:55:22)

Pondělí 18. 10. 2021 18:12:00

Kanaďanka se podruhé narodila, meteorit jen těsně minul její hlavu

Probuzení šokem zažila v minulém týdnu žena z Kanady poté, co jí v noci střechou domu prolétl meteorit a jen o kousek minul její hlavu. Šance, že se něco takového stane, je přitom jedna ku bilionu.

Kanaďanku Ruth Hamiltonovou minulý týden uprostřed noci vzbudila obrovská rána a štěkot psa. Když se žena vzpamatovala, tak zjistila, že v posteli, kde zrovna spala, leží i kus kamene. Ve stropě domu byla navíc díra, informuje CBC.

Žena tak okamžitě zavolala policii, která pojala podezření, že by mohl kámen pocházet z nedalekého staveniště, kde se v posledních dnech demolovaly domy. Dělníci však policii uvedli, že v danou chvíli nic neodpalovali. Všimli si ale výbuchu na obloze.

​"Nikdy v životě jsem se tak nebála," řekla Ruth. "Nebyla jsem si jistá, co mám dělat, tak jsem zavolala na policii, a když jsem mluvila s operátorem, zjistila jsem, že mám v posteli kámen," dodala.

​Nakonec se ukázalo, že danou noc se nad oblohou západní Kanady, kde žena bydlí, prohnal meteorický roj. Žena se tak obrátila na výzkumníky ze Západní univerzity v kanadském Londýně, kteří momentálně vesmírné těleso zkoumají. Vědci každopádně už uvedli, že šance toho, že vaši postel zasáhne meteorit, je zhruba jedna ku bilionu. Žena měla ale i tak velké štěstí, že se jí nic nestalo.