Zahraničí (Pondělí, 29. listopadu 2021 04:36:32)

Pondělí 18. 10. 2021 09:33:00

Drsný verdikt lékařů pro královnu Alžbětu. S tímhle musí okamžitě skončit

Královna Alžběta si vyslechla nepříjemnou zprávu od lékařů. Musí se vzdát oblíbeného každodenního potěšení, aby se nevystavovala nepříjemným zdravotním problémům. Vladařka potřebuje být v kondici kvůli podzimním povinnostem i 70. výročí na britském trůnu.

Královna Alžběta II. oslaví příští rok platinové výročí své korunovace. Vládne už 70 let, nejdéle ze všech panovníků britské monarchie. Lékaři proto chtějí, aby byla na oslavu, která se má konat v červnu příštího roku, v dobré kondici. Stejně tak na akce plánované na letošní podzim, uvedl portál Republic World.

Anglická vladařka si každý večer dopřává sklenku suchého martini, které je i jedním z oblíbených nápojů prince Charlese. Lékaři ji doporučili, aby každodenní sklenku omezila a dávala si alkohol jen při speciálních událostech.

​​Zdroje blízké královně toto potvrdily a zároveň dodaly, že královna s omezením alkoholu nemá problém. "Je to ale trochu nespravedlivé, že se musí vzdát jednoho z mála potěšení, které v této fázi života má," řekly také zdroje.

Královna se naposledy objevila na veřejnosti ve Westminsterském opatství, kde se musela kvůli nedávné operaci kolene podpírat holí.

Co se bude dít po smrti Alžběty II.? Na veřejnost unikly tajné dokumenty (3/2021):