Zahraničí (Pondělí, 29. listopadu 2021 04:30:13)

Pondělí 18. 10. 2021 06:45:00

Indii zasáhly ničivé povodně. Zemřelo nejméně 26 lidí

Indický stát Kerala zasáhly povodně. Zemřelo kvůli nim nejméně 26 lidí. V oblasti od soboty prudce prší. Lidí, kteří zemřeli, je pravděpodobně více.

Kvůli povodním v Indii zemřelo nejméně 26 lidí. V indickém státě Kerala od soboty prudce prší. V oblasti se z koryta vylila řeka Periyar, voda navíc zaplavila tamní silnice a ničila auta, domy i autobusy. Tamní obyvatelé mají nyní problémy se sesuvy půdy. Je pravděpodobné, že lidí, kteří zemřeli, je více, píše deník Hindustan Times.

Mezi oběťmi povodní je i pět dětí. Ve městě Kottayam zemřela například i šestičlenná rodina včetně 75leté babičky a tří dětí, informovala BBC. Desítky lidí jsou stále mezi pohřešovanými. Tisíce lidí musely být kvůli povodním evakuovány.

"Je nešťastné, že kvůli silným dešťům a sesuvům půdy v Kerale zemřeli lidé. Upřímnou soustrast obětem," napsal indický premiér Narenda Modi na twitteru. Obyvatelům státu Kerala momentálně pomáhá armáda, která poskytuje lidem postiženým záplavami suroviny a pomáhá odstranit následky živlu.