Zahraničí (Pondělí, 29. listopadu 2021 03:25:17)

Neděle 17. 10. 2021 21:10:00

Lyžařská sezóna v Evropě začala. Pravidla jsou přísná

Itálie oficiálně zahájila lyžařskou sezónu. Loňská byla kvůli koronaviru z velké části zrušena. Letos provozovatelé doufají, že se turisté vrátí. Každý lyžař musí mít potvrzení o bezinfekčnosti.

Po dlouhé koronavirové pauze, kvůli které museli mnozí provozovatelé skiareálů sáhnout hluboko do kapsy, se milovníci zimních sportů mohou do Itálie vrátit. Musí mít ale dokončené očkování, negativní test nebo potvrzení o prodělané nemoci.

Do začátku hlavní části sezóny by střediska chtěla mít nainstalované čtečky, které odbavení lyžařů výrazně usnadní. Tento víkend se v Itálii také, po téměř dvou letech, otevřely noční kluby. Zatímco bez očkování si zákazník v podnicích nedá ani kávu, tak s certifikátem může zažít téměř vše jako před pandemií.

Rusko

Opak normálu ale zažívá Rusko. I přes silnou očkovací kampaň se tam situace den ode dne zhoršuje. Přibývá téměř 35 tisíc případů nákazy denně a počet úmrtí se pohybuje denně okolo tisícovky. Nemocnice na mnoha místech kolabují.

​"Rozhodli jsme se využít dodávky kyslíku, které mířily do průmyslových odvětví, abychom vytvořili nezbytnou rezervu pro nemocnice," řekl mluvčí zdravotnictví Samarské oblasti Armen Benyan.

Naopak ve Velké Británii si s vysokými počty nově nakažených hlavu nelámou. Lidé si tam na koronavirus téměř zvykli a jakmile se naočkují, tak se jim život vrátí k normálu. I když počty nově nakažených se tam pohybují na stejné úrovni jako v době nejtvrdšího lockdownu, tak na náladě lidí byste to jen stěží poznali.