Zahraničí (Pondělí, 29. listopadu 2021 03:45:19)

Pondělí 18. 10. 2021 05:45:00

Jíst špenát by mohlo ochránit před rakovinou tlustého střeva, zjistili vědci

Špenát by se mohl stát zbraní v boji proti rakovině tlustého střeva a konečníku. Vědci v jednom z dřívějších výzkumů zjistili, že má protirakovinné vlastnosti a dokáže potlačit vývoj polypů. Nyní výzkumníci z Texaské univerzity popsali, jak přesně tento druh zeleniny s rakovinou bojuje.

Rakovina tlustého střeva a konečníku je u nás jednou z nejčastějších onkologických diagnóz. Až do roku 2015 byla Česká republika první na světě v počtu výskytu tohoto onemocnění. I když od té doby počty klesají, podle lékařů jsou stále alarmující. Američtí vědci teď v nové studii popsali, jak může být špenát užitečný v boji s touto zákeřnou chorobou.

Výzkumníci z Texasu ve svém výzkumu použili model dědičného onemocnění nazývaného familiární adenomatózní polypóza. Tato dědičná porucha způsobuje, že se u mladých lidí v tlustém střevě vyvinou nerakovinotvorné výrůstky (polypy). Téměř vždy po čase vedou k rakovině tlustého střeva. Kvůli tomu těmto pacientům musí být tlusté střevo odstraněno, poté podstupují další léčbu, aby se výrůstky nerozšířily do tenkého střeva. Výsledky studie ukázaly, že právě jim by špenát mohl pomoci jako prevence rakoviny a v oddálení doby, kdy si budou muset nechat tlusté střevo odstranit.

Vědci pro účely studie krmili krysy s familiární adenomatózní polypózou špenátem sušeným mrazem po dobu 26 týdnů. Během této doby potvrdili, že špenát má schopnost potlačit vývoj výrůstků, které měly podobné vlastnosti jako ty lidské. Zjistili také, že jejich potlačení konzumací špenátu vedlo ke zvýšené diverzitě ve střevním mikrobiomu a udržovalo mastné kyseliny na prospěšné úrovni. "Věříme, že konzumace špenátu může fungovat jako ochrana i pro lidi, kteří nemají familiární adenomatózní polypózu," řekl k výsledkům studie její hlavní autor Roderick Dashwood. Většina forem rakoviny tlustého střeva není způsobena zděděnou genetickou predispozicí.

Podle Dashwooda si výzkumný tým původně myslel, že účinnou látkou v boji s rakovinou je chlorofyl. "Mou předpojatostí bylo soustředit se na chlorofyl kvůli mé dlouhé historii zkoumání jeho protinádorových účinků. Blahodárné účinky ale ve skutečnosti způsobovaly mastné kyseliny a deriváty kyseliny linolové," vysvětlil Dashwood. Vědci nyní plánují dále zkoumat jejich vlastnosti.

Daswhood konstatoval, že by lidem neuškodilo, kdyby začali jíst špenát jako preventivní opatření hned. "Čím dříve, tím lépe. Neměli byste čekat, až se objeví polypy, abyste mohli začít dělat tyto druhy preventivních věcí," uzavřel výzkumník.