Sport (Středa, 22. května 2024 03:38:02)

Pátek 19. 8. 2022 19:49:00

Rolinek kouzlil v bráně, Koller na Francouze nevyzrál. Hokej ve Žďáru bavil

Charitativní zápas hokejových a fotbalových hvězd ve Žďáru nad Sázavou nabídl exkluzivní podívanou. K vidění bylo 13 gólů a z vítězství se nakonec radoval tým Jakuba Voráčka, v jehož dresu se dvakrát gólově prosadil David Pastrňák. Střelecky nejaktivnějším hráčem byla fotbalová legenda Jan Koller, který velmi chtěl dát gól, ale ve velkých šancích Francouze nepřekonal. V samostatných nájezdech se ale dočkal, když prostřelil Milana Řehoře, který normálně obléká dres druholigového Žďáru nad Sázavou.

V brance týmu Martina Nečase nastoupil od první minuty překvapivě bývalý útočník Tomáš Rolinek, ale počínal si zde jako zkušený mazák. Především se blýskl proti tvrdé ráně Jiřího Tlustého z levého kruhu, když fantasticky chytil puk lapačkou. Nevyzrál na něj ani Robert Reichel, který po pohledné kombinaci mohl zakončovat do prázdné branky, ale trefil jen Rolínka. 

Na druhé straně se zase činil Petr Mrázek, který vychytal samostatné nájezdy Zadiny a Nečase. Nejblíže vstřelenému gólu byl v desáté minutě Jakub Vrána, který tvrdou ranou trefil tyč. V první třetině se diváci dokonce dočkali přesilové hry, když Reichel podsekl brusli Havránkovi. Tuto výhodu už dokázal Tým žďárských Plamenů, jehož kapitánem je Martin Nečas využít. Vladimír Šmicer našel povedenou zpětnou přihrávkou Martina Plevu, který normálně obléká dres Žďáru nad Sázavou, a ten se povedenou střelou na domácím stadionu gólově prosadil. 

Na první branku utkání tak museli diváci čekat více než deset minut, ale netrvalo dlouho a červené světlo se rozsvítilo znovu. Jakub Vrána ujel obráncům, když jej marně stíhal Jan Rutta, a parádně zakončil nájezd pod břevno, čímž poslal svůj tým do vedení 2:0. Ještě do konce první třetiny se ale povedlo týmu Jakuba Voráčka srovnat. Kapitána týmu sice vychytal Francouz, který v brance tou dobou už vystřídal Tomáše Rolínka, ale na střelu zblízka Jana Hlaváče už nestačil. V poslední minutě první třetiny přesně zamířil Smoleňák, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

​Od druhé třetiny se oba týmy dohodly na drobné změně v pravidlech. V případě vyloučení se nevylučovalo, ale jely se samostatné nájezdy. Tuto možnost dostal jako první Martin Nečas, ale po povedeném blafáku trefil pouze břevno. Na druhé straně zase neuspěl Jakub Voráček, který se rozhodl zakončit prudkou střelou golfákem. Tou dobou už ale tým Martina Nečase zase vedl, když se prosadil Chytil. Přesně v polovině zápasu ale bylo zase srovnáno. Hvězdný moment si na tuto chvíli schoval Pastrňák, který se před brankou prosadil přes bránícího Plevu, objel Pavla Francouze a zakončil pod břevno. 

Nebyl to ale nejkrásnější gól tohoto zápasu. Ten přišel ve 33. minutě. Ondřej Kaše ujížděl sám na bránu, ale místo zakončení zpětnou přihrávkou mezi nohama našel Zohornu, který zakončil přesně. Na konci druhé třetiny přišly velké chvíle Jana Kollera. Fotbalový obr se dostal do mnoha nebezpečných šancí, když dokonce ujížděl sám na Francouze, ale gólově se neprosadil. 

​Ve třetí třetině dlouho trval stav 4:3 pro tým Martina Nečase, ale to v 53. minutě změnil David Výborný, který srovnal skóre. Tento zásah odstartoval nefalšovanou gólovou smršť. I díky druhému gólu Davida Pastrňáka se tým Jakuba Voráčka dostal do vedení 7:5. V samotném závěru zápas sice zdramatizoval Nečas, ale nakonec to na vyrovnání nestačilo Tým Jakuba Voráčka zvítězil 7:6.

Po utkání byly ještě k vidění samostatné nájezdy. V nich se Jan Koller konečně střelecky prosadil, když prostřelil Milana Řehoře, který chytá za místní Žďár nad Sázavou. Další fotbalové hvězdy Vladimír Šmicer, Patrik Berger a Tomáš Ujfaluši vyšly naprázdno. Gólově se ještě prosadil Kollerův spoluhráč David Pastrňák a na druhé straně Tomáš Havránek, který je hráčem Žďáru nad Sázavou.

Tým žďárských Plamenů –⁠ Tým Nadace Jakuba Voráčka 6:7

11. Pleva, 11. Vrána, 23. Chytil, 33. Zohorna, 55. Kubalík, 60. Nečas- 13. Hlaváč, 20. Smoleňák, 31. Pastrňák, 53. Výborný, 55. Bednář, 56. Pastrňák, 57. Růžička