Sport (Středa, 22. května 2024 03:53:34)

Úterý 28. 6. 2022 22:39:00

Budoucnost Paláta a Rutty? Vedení Tampy Bay by je opět rádo podepsalo

Stále víc a víc se mluví o budoucnosti českých hráčů, kteří stále patří Tampě Bay. Ondřej Palát i Jan Rutta by se 13. července mohli stát nechráněnými volnými hráči. Nicméně generální manažer Julien BriseBois by si je rád udržel v týmu i nadále.

Vedení Tampy by chtělo Paláta a Ruttu podepsat ještě před 13. červencem, než se otevře trh s volnými hráči, do kterého by spadli i oba čeští hokejisté, jelikož oběma končí smlouva. Stejně tak by vedení Tampy chtělo podepsat i útočníka Nicholase Paula.

"Už jsem byl v kontaktu se všemi agenty těchto hráčů. Samozřejmě je to složitější, protože nikdo se nechce dostat do finále Stanley Cupu a nedovézt domu pohár. Obzvlášť letos, kdy jsme mohli vyhrát třetí Stanley Cup v řadě," prozradil pro nhl.com generální manažer Julien BriseBois.

Ten také zmínil, že aktuálně se vedení nejvíce zaměřuje na draft NHL, který se koná 7. července. Ale také na otevření trhu s volnými hráči a samozřejmě se bude zabývat také platovým stropem. Vedení Lightning prý má vymyšleno, jak si české hráče ponechat.

Útočník Ondřej Palát byl Tampou draftován v roce 2011 v sedmém kole jako číslo 208. V dresu s bleskem na prsou odehrál už deset sezon, když v té poslední nasbíral v základní části 49 bodů (18+31) a v play-off přidal dalších 21 (11+10). Z toho tři góly ve vyřazovací části byly vítězné. S Lightning podepsal pětiletou smlouvu 14. července 2017 s průměrným výdělkem 5,3 milionu dolarů (124 milionů korun).

​Ruttu získala Tampa 11. ledna 2019 výměnou z Chicaga. K Blackhawks tehdy putoval Slater Koekkoek a volba v pátém kole draftu. S Lightning podepsal 22. prosince 2020 dvouletou smlouvu s průměrnou gáží 1,3 milionu dolarů (30,4 milionu korun). Letos v základní části zaznamenal Rutta 18 bodů (3+15) a v play-off 5 (1+4). Po většinu sezony navíc nastupoval po boku zkušeného Victora Hedmana. Oba čeští hokejisté navíc s Tampou získali dva Stanley Cupy.

"Nemyslím si, že jsme skončili s honbou za Stanley Cupem. Jsme nastaveni tak, abychom v dohledné době byli stále konkurenceschopným týmem. Doufejme, že nám hvězdy zůstanou a Stanley Cup dostaneme zpátky do Tampy Bay," uzavřel generální manažer.

Slova chvály pro Ondřeje Paláta měl i útočník Columbusu Jakub Voráček: