Sport (Pondělí, 17. června 2024 04:00:00)

Úterý 28. 6. 2022 19:10:00

Kdyby Tampa vyhrála, řekl by si Palát o Conn Smythe Trophy, myslí si Voráček

Sezona NHL skončila teprve v pondělí, když v šestém finále porazilo Colorado Tampu Bay 2:1. Hodně byl v celém play-off opět vidět útočník Lightning Ondřej Palát, který nasbíral 21 bodů. Podle Jakuba Voráčka si Palát dokonce říkal o Conn Smythe Trophy, tedy trofej, která se uděluje nejužitečnějšímu hráči play-off NHL. A pouze slova chvály měl i Martin Nečas.

"Kdyby to Tampa otočila, tak by Ondra měl šanci na Conn Smythe Trophy. Podle mě je to nejvzácnější trofej, jakou jako individualita můžete vyhrát. Jeho výkony byly famózní. Dal velmi důležité góly. Jeho lajna se Stamkosem a Kučerovem pracuje výborně už dlouhodobě. Jsem rád, že se Ondrovi dostalo takové pozornosti i v Americe. Jeho kariéra je neskutečná, a navíc je to skromný kluk, který si to zaslouží," rozpovídal se o Palátovi Voráček.

A souhlasil s ním i útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas. "Ondra hrál výborně a dával velmi důležité góly. Byl pro tým neuvěřitelně platný. Je to jeden z nejlepších hráčů Tampy, ale také českých hráčů. On to svými výkony jenom dokazuje," prohlásil odchovanec Žďáru nad Sázavou, kde se 19. srpna odehraje charitativní hokejový duel mezi týmem Jakuba Voráčka a právě Martina Nečase.

Oba hráči zhodnotili také samotnou finálovou sérii. "Byla to reklama na hokej. Colorado hrálo celý rok neskutečný, silový a rychlý hokej. Tampa zase ukazuje, proč je už několik let mezi nejlepšími týmy. Vždyť dva roky za sebou Stanley Cup vyhrála a letos došla do finále. Bylo to naprosto neuvěřitelné," přidal svůj pohled Voráček.

​"Finále bylo dobré. Colorado hrálo celou sezonu neskutečně. Tampa došla do třetího finále v řadě, což je taky neuvěřitelné. Bylo to skvělé finále a myslím, že se zaslouženým koncem. Bylo mi jedno, kdo vyhraje, ale takhle jsem rád za Francíka," dodal Nečas, který skončil s Carolinou ve 2. kole play-off, když v sedmi zápasech vypadli s Rangers.

"Samozřejmě mě vypadnutí s Rangers pořád mrzí, ale už to trochu opadlo. Bylo to velké zklamání, ale snažíte se na to zapomenout co nejdřív. Je to prostě hokej. Už ale proběhla nějaká dovolená, ale teď už opět trénuji a připravuji se na sezonu," okomentoval nešťastnou sérii pro Hurricanes 23letý útočník.

Jak už řekl forvard Caroliny, nikomu ve finále NHL nefandil. Stejně jako Voráček. "Nebylo to tak, že bych to jednomu týmu přál víc, druhému méně. Jakmile jsou tam Češi, tak to tomu týmu přeji a je mi to jedno. Tady byl Francík v Coloradu, tedy v týmu, který byl už před sezonou jedním z hlavních favoritů. A Ondra Palát s Honzou Ruttou v Tampě, která mohla uhrát třetí Stanley Cup v řadě, což je absolutně něco neuvěřitelného. Jsem rád, že se klukům dařilo. Jen škoda, že to úplně nedotáhli, protože by to byl enormní úspěch. Na druhou stranu jsem rád za Francíka. Může si to zase užít nová parta," usmíval se útočník Columbusu.

​Oba hráči se také vrátili ke květnovému mistrovství světa, kde Češi nakonec brali bronz. "Hrálo se na úspěch. Nebyl to až na pár chvilek žádný extra líbivý hokej. Ale myslel jsem si, že to takhle bude. Bylo jasné, že budeme hrát z obrany a čekat na šance. Ale třetí třetinu s Amerikou kluci krásně otočili. Medaile je důležitá, jsem rád, že se to klukům povedlo, ale je to teprve začátek," zapřemýšlel Voráček.

"Mistrovství jsem sledoval a moc jsem to klukům přál. Bronzová medaile je výborný začátek. Doufám, že na to nějakým způsobem navážeme a vrátíme český hokej tam, kde býval," přeje si Nečas. "Slyšel jsem, že celý realizační tým byl velmi dobrý. Znám Libora Zábranského i Martina Erata, takže věřím, že to bylo dobré. Myslím, že kluci byli spokojení, ale hlavně, že se udělal úspěch," řekl na závěr Nečas.

Kompletní rozhovor s Martinem Nečasem: