Sport (Středa, 22. května 2024 02:58:37)

Úterý 28. 6. 2022 13:52:00
(aktualizováno)

Voráček a spol. budou pomáhat. Fanoušky čeká utkání plné hvězd NHL

Ve druhé polovině srpna se ve Žďáru nad Sázavou uskuteční charitativní utkání na podporu místní hokejové mládeže. Hrát se bude také pro pacienty s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní prostřednictvím Nadace Jakuba Voráčka a pro organizaci Popálky o. p. s., která pomáhá popáleným pacientům.

Už 19. srpna vypukne ve Žďáru nad Sázavou hokejový charitativní turnaj, který tu nebyl několik let. Kapitáni Jakub Voráček a Martin Nečas si vyberou své spoluhráče, kterými by měli být především současní a dřívější hráči NHL.

Finance z akce půjdou klubu z Vysočiny a na rozvoj tamější mládeže, ale také na dobrou věc. Část poputuje Nadaci Jakuba Voráčka, která podporuje pacienty s roztroušenou sklerózou, a neziskové organizaci Popálky o. p. s., jež pomáhá popáleným.

​"Lidé by si měli pomáhat. Když se akce zúčastní hráči, kteří v hokeji něco dokázali, tak to určitě bude pro fanoušky zajímavé a mohou si to užít. Každá koruna je dobrá," prozradil Jakub Voráček. "Moc se na to těším. Pamatuju si, když jsem já sám chodil na podobné akce, tak mě to hnalo dopředu. Snad to pomůže namotivovat i další mladé kluky," přidal se Martin Nečas.

Právě jeho otec s celou akcí přišel a pokusí se přitáhnout ty vůbec největší hvězdy. Hrát by měli David Pastrňák, Filip Hronek, ale dojít by mělo i na kladenskou partu jako Michael Frolík, Radek Smoleňák či Jiří Tlustý nebo Ondřej Pavelec. "Možná pozvu i Jardu Jágra. Ale kazil by nám věkový průměr. Chci jen hráče pod padesát let," smál se Voráček. "Chtěl bych pozvat co nejvíce kluků z Kladna. Pozvu Tomáše i Frantu Kaberleho a Tomáše Plekance. Až budu mít trochu času, tak sednu k seznamu a začnu lidi obvolávat," dodal hráč Columbusu Blue Jackets.

​"O Davida Pastrňáka určitě bude zájem u mě i u Kuby. Může hrát za oba týmy. Ale náš tým bude mladší, takže snad bude hrát za nás. Snad to taky nějak slepím. Určitě budeme chtít vyhrát. Očekávám zápas na úrovni, ale chceme hlavně show pro diváky," doplnil útočník Caroliny Hurricanes.

Zápas se ve Žďáru nad Sázavou odehraje 19. srpna. Vstupenky se budou prodávat od 1. července na oficiálním webu. Cena pro prvních tisíc diváků bude 990 korun, pro zbytek 1 390 korun. Kapacita žďárského stadionu je 2 300 míst.