Krimi (Sobota, 29. ledna 2022 13:57:05)

Neděle 5. 12. 2021 16:25:00

Záhadná smrt rodiny u Berlína: V domě našli dopis na rozloučenou

Němečtí kriminalisté od sobotního poledne vyšetřují záhadné úmrtí rodiny, jejichž pobodaná těla byla objevena v domě ve městě Königs Wusterhausen poblíž Berlína. Policisté v domě našli těla rodičů a tří dcer, nejmladší dívence byly pouhé čtyři roky. Podle informací německých médií se nyní našel dopis na rozloučenou.

Ve čtvrti Senzig v Königs Wusterhausenu poblíž Berlína probíhá od sobotního oběda policejní akce. Policie v jednom z domů totiž objevila pět mrtvých. Státní zastupitelství informovalo, že mezi mrtvými jsou dva dospělí, každý ve věku 40 let, a tři děti ve věku čtyři, osm a deset let. 

Kriminalisté už od začátku pracovali s verzí, že rodinu někdo zavraždil, jelikož všichni měli na těle střelná a bodná zranění. V současné chvíli však není nikdo podezřelý. 

"V současné době neexistuje žádné podezření na třetí osobu," uvedl v neděli pro německou tiskovou agenturu hlavní státní zástupce Gernot Bantleon. "Na nikoho není vydán zatykač," dodal.

Podle zdrojů deníku Berliner-Kurier byl však v neděli v domě nalezen dopis na rozloučenou. Rodina byla mezi sousedy velmi oblíbená. Otec pracoval jako učitel ve škole, matka jako vychovatelka v jeslích. Všichni prý byli v současné době v koronavirové karanténě.

Policisté do domu vyjeli na základě telefonátu na tísňovou linku. Sousedovi bylo totiž podezřelé, že dlouhou dobu neviděl nikoho do domu vejít ani z něj odejít.