Krimi (Sobota, 29. ledna 2022 15:16:41)

Pátek 3. 12. 2021 11:40:00
(aktualizováno)

Babiš: "Chtěl mě napadnout borec s pistolí a kudlou!". Ukázal i FOTO

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek ve videu na facebooku řekl, že se ho měl pokusit napadnout muž vyzbrojený nožem a pistolí. Policie měla muže zadržet na vrátnici. Incident se odehrál minulou středu.

Premiér se o napadení zmínil ve videu na facebooku, kde reagoval na dotaz odpůrce protiepidemických opatření. Ten totiž tvrdil, že je jen otázkou času, než se lidé naštvou a začnou "mordovat" vládu. 

"Samozřejmě, lidé nám vyhrožují, stejně jako vy nám vyhrožujete. Včera (ve středu 27. listopadu, pozn. red.) sem přišel takovýto borec, chtěl mě napadnout, měl kudlu, pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici," svěřil se premiér v demisi.

https://www.facebook.com/AndrejBabis/videos/576303916808987

"Můžeme potvrdit, že ke zmíněnému incidentu došlo. Bližší informace sdělovat nebudeme," uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

"Na Úřad vlády dorazila osoba, která byla vzhledem k podezřelému a agresivnímu chování zajištěna a předána policii. Byly u ní zajištěny různé předměty, a to včetně plynové pistole a nože. Další úkony jsou v kompetenci Policie ČR," řekla pro TN.cz mluvčí vlády Jana Adamcová.

Na konci října vtrhl do budovy ministerstva zdravotnictví neznámý muž s asi metrovou železnou tyčí v ruce. Dožadoval se vstupu do vyšších pater budovy. Když ho bezpečnostní služba odtlačila ke vchodu, odešel. Policie muže hledá.