Krimi (Sobota, 29. ledna 2022 15:03:11)

Středa 1. 12. 2021 22:42:00

Strážníci v Mostě mají nový kamerový systém, vystopuje i kradenou kabelku

Městská policie v Mostě vylepšila svůj kamerový systém. A ten prý teď s trochou nadsázky umí i věci, které známe z kriminálních seriálů. Například dokáže odhalit podezřelé chování, jízdu v protisměru, najít konkrétního člověka, nebo dokonce i ukradenou kabelku.

V novém operačním středisku Městské policie v Mostě mají strážníci náhled ze všech kamer ve městě. Nový systém dokáže snadno najít i třeba ukradenou červenou kabelku.

Strážníkům tak odpadává zdlouhavé prohledávání hodiny dlouhých záznamů. Systém najde vše téměř okamžitě, stačí jen zadat, co hledáte. "Analyzuje špatný pohyb vozidel, chování lidí, pohyby lidí, můžete detekovat barvu oblečení, barvu vozidla, velikost vozidla, parkování," řekl ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.

​Nový systém si pochvalují i obyvatelé Mostu. "Když bude používaný pro to, aby se chytli pouze lidé, kteří kradou, tak proč ne. Obzvláště v Mostě je to potřeba. Je tady vysoká kriminalita," nechal se slyšet muž v anketě TV Nova.

"To máme ošetřené tak, že na veškerý úkon, který udělá operátor, tak musí být sepsán úřední záznam," dodal Hrvol.

Podle strážníků o velkého bratra nejde, například na letištích jsou kamerové systémy ještě důkladnější. Dokážou rozpoznávat obličeje a porovnávat je s databází hledaných osob.