Domácí + politika (Středa, 12. května 2021 9:45:34)

Dítěti nadávala a zakrývala ho dekami, říká o matce z Mělnicka kamarádka

Matka čtyřměsíčního chlapečka, kterého policie našla mrtvého, se o něj prý nedokázala starat. Podle její kamarádky na něj často byla hrubá a v zimě nebyl pořádně oblečený. Bývalá spolužačka vše připisuje náročnému dětství, které matka měla.

Lidé, kteří matku čtyřměsíčního miminka znali, od začátku pochybovali o její historce, kterou udala na policii. Dívka tvrdila, že usnula v parku v Hoříně na Mělnicku, a když se vzbudila, dítě i s kočárkem bylo pryč. Kriminalisté ho nakonec našli bez známek života, k tělíčku je dovedly získané stopy.

 

O tom, že by někdo kočárek ukradl, pochybovala i bývalá spolužačka matky malého chlapce. "Celá ta historka mi přijde dost neuvěřitelná," prohlásila v rozhovoru pro TV Nova. V tu dobu ještě všichni doufali, že se chlapeček najde, kamarádka ale už věděla, že něco nehraje.

 

"V tom nejhorším případě se bojím, že se ho nějakým způsobem zbavila. Mohla pomoct náhodě, nezajistit kočárek, který pak sjel kvůli větru do vody. Těch možností je hodně," uvedla dívka, která zná matku zesnulého chlapečka už od školky. "Vyrůstaly jsme spolu, hrály jsme si spolu, měly jsme takovou svoji skupinku," doplnila.

 

 

Podle spolužačky byla matka už tehdy problémová. "Hodně si vymýšlela, hodně lhala, kradla dětem hračky. Někdy byla vyloženě zlomyslná, zlá a ubližovala," popsala dívka s tím, že později začala matka zemřelého dítěte koketovat s alkoholem a drogami.

 

Kamarádka vše připisuje špatné výchově a náročnému dětství, které matka miminka měla. "Nebylo se čemu divit, její maminka byla alkoholička, která ji týrala psychicky i fyzicky, takže si myslím, že to bylo jen naučené chování, které jako každé dítě kopírovala," nabídla vysvětlení.

 

Po dokončení střední školy začaly dívku podle její spolužačky drogy táhnout ke dnu. "Začala se vídat s pořád horšími a horšími lidmi, až se dostala k otci toho dítěte," dodala kamarádka s tím, že otec nebyl ani zapsán v chlapečkově rodném listě. "Je problémový, věčně na ulici," vystihla ho.

 

 

Dívka prý s dítětem neměla kam jít, přesto byt, který jí nabízel otec, odmítla. "Několikrát na ni prý byla volaná sociálka, ona sama na ni zašla, že nezvládá vychovávat dítě. S kočárkem cestovala všude možně po ulicích, kamarádech, každou chvíli někde," vypočítala kamarádka.

 

O chlapce se prý nedokázala postarat. "Byla neomalená, hrubá, nadávala mu. Když plakal, zakrývala ho dekami. V zimě nebyl ani pořádně oblečený, kolikrát byla viděná s kočárkem opilá nebo pod vlivem drog. Chodila s klukem, který se k němu taky choval hnusně," vysvětlila spolužačka.

 

Jak chlapeček zemřel, určí až nařízená soudní pitva. Policie k případu pouze uvedla, že prověřuje výpovědi dvou lidí. Po dítěti pátraly desítky policistů i hasičů téměř 24 hodin. Matka ohlásila jeho zmizení v pátek kolem půl sedmé večer. Jeho bezvládné tělíčko objevila policie v sobotu před pátou odpoledne.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o smutném závěru pátrání:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.