Domácí + politika (Středa, 22. května 2024 02:54:32)

Středa 16. 3. 2022 10:55:00

Nezapomínáme na druhé, nezapomínejme na sebe

Ženy v naší společnosti stále nejsou dost vidět a slyšet, a to nejen v řeči čísel a statistik. Změna, budoucnost může být jiná?! Věta, která v dnešních dnech nabírá zcela jiný význam, ale 8., 9. a 10. 4. 2022 budeme mít příležitost odpoutat se od starostí a inspirovat se od zvučných jmen, jak se pohnout v osobním či profesním životě a jak nezapomenout, že žít, pracovat a vnímat svět kolem sebe musíme za každých okolností.

13. ročník konference Equal Pay Day, za nímž tradičně stojí veřejně prospěšná nezisková organizace Business & Professional Women ČR, přináší zejména ženám unikátní prostor, jak nezůstat v pozadí událostí, ale stát se jejich hybatelkou.

V pátek 8. 4. 2022 nás v Clarion Congress Hotel Prague čeká konference pro všechny ženy a muže, které zajímají témata role a postavení žen ve společnosti, není jim lhostejná nerovnost v odměňování, a naopak preferují hodnoty a projekty, které pomáhají firmám budovat image odpovědnosti a atraktivity pro jejich zaměstnance a zákazníky.

Trendy v ekonomii, vzdělávání, leadershipu, podnikání, investování a společenské odpovědnosti, které směřují k diverzitě, flexibilitě a projektům podporujícím talenty, jsou jen střípky témat, která vám více než 30 vystupujících z nejrůznějších oborů a s excelentními zkušenostmi představí. Během konference promluví generální ředitelka společnosti Mondelez Ivana Tůmová, hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská, hlavní gestorka systémového projektu 22 % K ROVNOSTI Lenka Simerská, People & Organization Director at Mars CE Daria Maslovskaia, CFO společnosti Kaufland ČR Klára Beňačková, Microsoft SMC Lead Lenka Nováková, generální ředitelka LEGO CZ/SK Adriana Jahňáková, předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci a zakladatelka společnosti Iconic Taťána Gregor Brzobohatá nebo zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková.

Tradiční součástí Equal Pay Day bude i tentokrát mentoringový program. V sobotu 9. dubna čeká na ženy mentoring přímo v Clarion Congress Hotel Prague, kdy je u svých mentoringových stolů přivítá na 70 skvělých žen v rolích mentorek. Budou tak moci strávit 5 hodin s tématy podle vlastního výběru. Kdy jindy se vám podaří potkat naživo ženy z TV Nova, např. moderátorku Michaelu Indrákovou a Veroniku Petruchovou, které jsou také mentorkami?

"Mentoring je sám o sobě skvělou metodou, jak doslova instantně nabrat maximum informací přímo z praxe. Sdílet, neopakovat chyby druhých a pozvednout své sebevědomí, to je to, co potřebujeme v každé době. Není rozmar myslet na sebe, je to nutnost, protože jen díky tomu máme dost sil myslet i na druhé, a zejména zapojit se a ovlivňovat dění kolem sebe," říká Jana Černoušková, programová ředitelka konference Equal Pay Day, která je i jednou z mentorek.

Pro ženy, které nemohou přijet do Prahy a naživo si užít energii v sále, připravily organizátorky akce na neděli 10. 4. mentoring v on-line prostředí. Ženy se tak mohou připojit doslova odkudkoli a dostat se blíže k tématům a k sobě samým, například se přihlásit na mentoring s generální ředitelkou TV Nova Klárou Brachtlovou.

13. ročník Equal Pay Day nabídne balík energie na dny, týdny, měsíce i roky, cenné kontakty, vzácná setkání, sdílení a podporu. Pokud u toho chcete být, stačí si pořídit vstupenku. Je jen na vás, kolik času strávíte na akci, jejímž cílem je přispět ke změně, která nám pomůže budovat férovější a bezpečnější svět pro nás, a hlavně naše děti.