Domácí + politika (Středa, 22. května 2024 03:17:33)

Pondělí 28. 2. 2022 11:27:00

Máme chuť měnit svět. Jdete do toho s námi?

Už se to blíží – přípravy 13. ročníku pracovně-zážitkové akce Equal Pay Day jsou v plném proudu a TV Nova je opět u toho jako hlavní mediální partner. Ve dnech 8. až 10. dubna se nejen v Clarion Congress Hotel Prague bude mluvit o ZMĚNĚ a o tom, jaká by měla být, aby se nám tu žilo lépe a férověji?

Během posledních let si Equal Pay Day vydobyl pozici největší a nejvýznamnější akce o ženách, jejich uplatnění v kariéře, kariérním růstu i podnikání. Událostí, která pověstná kvalitou a energií, na níž je radost být. Konferencí, která má smysl a nemá jenom lokální rozměr. „Na přípravě Equal Pay Day se podílí stovky lidí, kromě realizačního týmu se aktivně zapojuje řada dobrovolnic, které chtějí svou troškou přispět ke zlepšení situace žen u nás. Právě to činí naši akci zcela  unikátní,“ říká prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR Lenka Šťastná s tím, že i díky tomu je konference místem, kam rády chodí vysoce postavené manažerky i podnikatelky – nejen aby se podělily o své znalosti a zkušenosti, ale také aby ony samy načerpaly inspiraci od ostatních.

"Jsem velmi ráda, že se nám již potřinácté daří organizovat akci, která je profesionální a přitom neformální. Ženy na ní tradičně navazují osobní i profesní kontakty, ze kterých čerpají ještě dlouhou dobu. Mají příležitost sejít se s osobnostmi, se kterými by se jinde jen těžko setkaly a daly se jen tak do řeči,“ doplňuje Lenka Šťastná.

Na koho se můžete letos těšit?

Pozvání stát se součástí této prestižní akce přijala řada inspirativních žen, které mají dlouholeté zkušenosti z nejrůznějších oblastí.  Vystoupí například generální ředitelka společnosti Mondelez Ivana Tůmová, hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská, hlavní gestorka systémového projektu 22 % K ROVNOSTI MPSV ČR Lenka Simerská, People & Organization Director at Mars CE Daria Maslovskaya nebo generální ředitelka LEGO CZ/SK Adriana Jahňáková.

Kromě desítek hostů, kteří vystoupí na páteční konferenci, je pro účastnice akce připraven i tolik oblíbený mentoringový program, který dostane prostor v sobotu přímo v hotelu a v neděli v online formátu. Připojit se a načerpat energii a motivaci tak bude možné opravdu odkudkoli.

Svůj čas si pro mentoring letos udělalo více než 70 aktivních žen z mnoha oborů. Se svými příběhy a zkušenostmi se s účastnicemi podělí ženy z korporátu, médií, podnikatelského, sportovního i uměleckého světa. Své téma mezi ženy u svých mentoringových stolů, i těch virtuálních, přinese například Zuzana Lošáková a Sophie Gaspard ze společnosti Mars, Michaela Edgerley Šťovíček z LEGO Group nebo Mirka Čejková, koučka a partnerka ve společnosti Virtual Lab. Ženy u svých mentoringových stolů přivítají také ženy z TV NOVA.

Inspirujeme za hranicemi

O tom, že Equal Pay Day v Česku je považován za kvalitní a profesionální akci, svědčí i zájem ze strany zahraničních organizací uspořádat podobnou akci ve svých zemích. Dobrá zpráva pro ně je, že je to možné. Pořádající neziskové organizaci Business & Professional Women CR se podařilo získat grant od Středoevropské iniciativy CEI, díky kterému na konferenci přijede 14 expertek ze sedmi zemí, konkrétně  z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Maďarska, Polska, Severní Makedonie, Slovenska a Srbska. Ty se budou moci konferencí inspirovat jako příkladem dobré praxe a zároveň si vyzkouší roli mentorek. Tak třeba v příštím roce se v některé zemi bude tato konference pořádat právě díky inspiraci Česka.  

13. ročník Equal Pay Day bude jako obvykle nabitý pozitivní energií, která všem účastnicím a účastníkům přinese mnoho nových impulsů, setkání a kontaktů. Pokud u toho nechcete chybět, stačí si pořídit vstupenku – a je jen na vás, jestli na všechny 3 dny, nebo „jen“ na páteční konferenci či na mentoring.

Equal Pay Day od roku 2010 pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., sdružující aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 92 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.