Zahraničí (Pátek, 27. listopadu 2020 11:46:34)

Prymulův přešlap. Ministra propírala i velká zahraniční média

Přešlapem českého ministra zdravotnictví se ve velkém zabývají i zahraniční média. Kauza se dostala na titulní stranu prestižního britského zpravodajského webu The Guardian. Populárními jsme se ale stali také v Turecku, Kataru nebo třeba v Malajsii. Zpráva silně rezonovala i u našich sousedů.

Roman Prymula se k incidentu ještě ani nestihl vyjádřit a zahraniční média už jeho skandální schůzce věnovala velkou pozornost. Některá média dokonce začala předvídat následky jeho činu a vzápětí články upravovala.

 

"Český ministr zdravotnictví přišel o práci v důsledku svojí návštěvy restaurace a porušení vládních protikoronavirových opatření,“ informoval britský The Guardian.

 

 

Skandál obletěl celý svět. Psala o něm katarská Al Jazeera, italský Corriere di Como, francouzský zpravodajský deník FR24, malajsijský Malay Mail nebo třeba zpravodajské deníky v Číně.

 

Jako zajímavý média vnímají i fakt, že proti Prymulovi vystoupili koaliční sociální demokraté, kteří jeho porušení pravidel vnímají jako absolutně nepřijatelné. Mnoho médií také psalo o reakci premiéra.

 

 

"Český premiér vyzval pod výhrůžkou vyhození ministra zdravotnictví k rezignaci poté, co porušil přísná vládní nařízení na zastavení rekordního nárůstu počtu nakažených koronavirem a navštívil pražskou restauraci,“ napsal server AP.

 

Naposledy se takhle hojně o České republice v zahraničí mluvilo na začátku druhé vlny, kdy se porovnávala tehdejší situace s tou, která u nás byla na jaře.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.