Zahraničí (Středa, 23. září 2020 9:14:56)

V Indii se letadlo rozlomilo vejpůl. Nejméně 16 mrtvých a 123 zraněných

Na letišti v indickém městě Kalikat v pátek havarovalo letadlo společnosti Air India, na jehož palubě bylo téměř 200 cestujících. Při přistávání nastaly komplikace a letadlo mělo sjet z přistávací dráhy. Záběry z místa nehody ukazují, že se stroj rozlomil vejpůl. Nejméně 16 lidí zemřelo.

Podle prvotních informací deníku India Today při havárii zemřel pilot. Agentura AP později upřesnila, že o život přišlo nejméně 16 lidí. Na palubě bylo okolo 190 pasažérů, kteří do Kalikatu na jihozápadě Indie letěli z Dubaje. Mělo se jednat o repatriační let.

 

Na letišti probíhaly záchranářské práce a evakuace cestujících, kteří byly rozvezeni do nemocnic. Zraněných by podle AP mělo být 123, z nichž nejméně 15 je v kritickém stavu.

 

 

K havárii došlo kolem osmé hodiny večer místního času a souvisela zřejmě se špatným počasím. Město aktuálně čelí silnému větru a vydatným srážkám, které mají na následek špatnou viditelnost. Indie je momentálně uprostřed sezóny monzunů.

 

Podle záběrů z místa havárie se letadlo po přistání rozlomilo vejpůl. Obrovským štěstím bylo, že ho nezachvátily plameny.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.