Zahraničí (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:11:46)

Začátek prázdnin na Slovensku: V Tatrách napadl sníh! VIDEO

Přesně týden po začátku prázdnin začalo ve Vysokých Tatrách sněžit. A tak zatímco většina Slováků se těší na letní teploty, při kterých se budou moci svlažit na koupališti, v horách udeřila zima.

Na Slovensku se ze dne na den ochladilo o více než 10 stupňů. V pondělí na mnoha místech teploty překročily tropických třiceti stupňů, v okrese Michalovce naměřili meteorologové dokonce 33,4 stupně. Pak ale dorazila studená fronta a s ní výrazné ochlazení.

 

Teploty rychle klesly i ve slovenských horách, kde se od nadmořské výšky 2000 metrů nad mořem vytvořila i souvislá sněhová pokrývka. Pozorovatel Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v úterý ráno hlásil nejméně čtyři centimetry sněhu na Lomnickém štítu.

 

 

Dokazuje to i video, které se během dne začalo šířit po sociálních sítích. Právě na Lomnickém štítu, který měří 2634 metrů, natočil Slovák sněžení a mlhu, pro kterou není vidět na krok. Souvislá sněhová pokrývka byla ráno patrná i přes webkamery, informoval portál imeteo.sk.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FVysokeTatryHighTatras%2Fvideos%2F271575514103104%2F&show_text=0&width=267

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.