Zahraničí (Čtvrtek, 6. srpna 2020 8:39:53)

Donald Trump zakázal lety z Evropy do USA. Tom Hanks má koronavirus

Americký prezident Donald Trump na 30 dní zakázal cesty z Evropy do USA. Šokoval tím ostatní politiky. Své rozhodnutí obhájil tím, že pro zachování bezpečí Ameriky je odhodlaný udělat potřebné kroky. Oscarový herec Tom Hanks má pozitivní testy na koronavirus.

Donald Trump oznámil, že kvůli koronaviru zakáže letecké spojení s Evropou. Nařízení platí od páteční půlnoci, s výjimkou Velké Británie.

 

Zákaz cestování se týká 26 zemí Evropy. Ostatní americké politiky svým rozhodnutím prý zaskočil. Podle portáu CNN se organizace po celé zemi připravují na pandemii koronaviru.

  

Nákaza Covid-19 se prokázala také u oscarového herce Toma Hankse. Ten potvrdil, že on i jeho manželka, rovněž herečka Rita Wilsonová, byli pozitivně testováni na koronavirus. Oba navštívili Austrálii.

 

 

 

Ve 43 amerických státech už se rozšířil koronavirus. Posledním státem s novým případem Covid-19 byla Severní Dakota. NBA ve středu večer oznámila, že basketbalová sezóna bude pozastavena. Rozhodnutí padlo poté, co se u hráče z Utah Jazz potvrdil koronavirus.

   

Stále více amerických států vyhlašuje stav nouze. Pro tento krok se rozhodl již Washington, Arizona, Nové Mexiko, Lousiana, Arkansas a DC.

 

 

Nákaza koronavirem pronikla i do amerického kongresu. Jeden ze zaměstnanců demokratické senátorky Marii Cantwellové má pozitivní testy na nákazu Covid-19. Sama Cantwellová, která zastupuje stát Washington, ani jiní členové kongresu prý s mužem do kontaktu nepřišli.

 

Většina evropských zemí také zavádí přísnější opatření, podívejte se na reportáž TV NOVA:

 

 

Epidemie koronaviru může mít vážné dopady na českou ekonomiku. Podívejte se na reportáž TV NOVA:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.