Zahraničí (Pondělí, 17. února 2020 14:58:42)

Na Slovensku někdo zastřelil dalšího medvěda! Tentokrát v národním parku

V územní působnosti Národního parku Veľká Fatra našli zoologové zastřeleného medvěda. Policie případ vyšetřuje, podle jedné z teorií mohl medvěd na střelce zaútočit a ten se bránil.

Smutné fotky zveřejnila na facebooku zooložka Mária Apfelová, která zastřelené zvíře našla a informovala policii. "Po ohlášení nálezu uhynulého medvěda hnědého jsme společně se zástupci místního policejního sboru a policie vykonali obhlídku na místě nálezu," napsala.

 

Podle Apfelové policisté zjistili, že byl medvěd zastřelen dlouhou kulovou zbraní. Nalezli balistickou stopu a případ v současnosti vyšetřují, proto nechtějí oni ani národní park více podrobností sdělovat. Jednou z vyšetřovací verzí ale má být to, že střelec jednal v sebeobraně.

 

Správa národního parku nechtěla specifikovat ani místo nálezu mrtvého medvěda. Uvedla pouze to, že byl nalezen v "územní působnosti Národního parku Veľká Fatra", což zahrnuje nejen území samotného parku, ale částečně i oblast mimo něj, kterou také spravuje.

 

 

Během jediného týdne jde už o druhý podobný případ. Mrtvou medvědici našli i nedaleko obce Valaská Belá u Trenčína. Podle lesníků zvíře nejspíš zastřelili pytláci a tělo pak nechali ležet v lese. Případ je o to smutnější, že po medvědici zůstala tři mláďata. Více se dozvíte v reportáži:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.