Zahraničí (Čtvrtek, 20. února 2020 16:17:45)

Slovenské hory se zbarvily do bíla. Vysoké Tatry pokryla vrstva sněhu

Stejně jako v případě Česka, i na Slovensko tento týden dorazila studená fronta přinášející silné ochlazení. Na Pradědu sice napadlo pár vloček, s vrcholky slovenských hor se však nejvyšší hora našich Jeseníků srovnávat nemůže. Vysoké Tatry totiž v pátek pokryla vrstva sněhu.

Milovníkům zimy lyžařské středisko ve Vysokých Tatrách udělalo v pátek velkou radost. Pochlubilo se na facebooku fotografiemi z Lomnického štítu, který pokryla pořádná vrstva sněhu. Přestože se Slováci z nadílky radují, není to podle nich zatím žádné terno.

 

Ve Vysokých Tatrách jsou totiž zvyklí na výrazně větší množství sněhu. To se ale brzy může změnit. Meteorologové na Slovensku předpovídají srážky, které budou ve vyšších polohách sněhové. Už příští týden by tam tudíž mohla být vrstva sněhu podstatně vyšší.

 

 

V Česku si na sníh budeme muset ještě počkat. Máme za sebou sice velmi chladná rána, srážky ale zatím byly převážně dešťové, a to i na horách. Prvními vločkami se ale ve středu pochlubila nejvyšší hora Jeseníků Praděd.

 

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpraded.vysilac%2Fposts%2F2362169207197968&width=500

 

Český hydrometeorologický ústav zároveň vydal výstrahu před mrazem, která platí od páteční noci do sobotního rána. V pátek nad ránem meteorologové naměřili téměř mínus osm stupňů. A protože se teploty podle předpovědi příští týden zvýší, srážky můžeme očekávat pouze dešťové.

 

 

Anketa

Těšíte se na sníh?

Hlasovalo 7 lidí.
V této anketě již není možné hlasovat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.