Zahraničí (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:48:16)

Dramatická noc v Lipsku kvůli vyhoštění: Slzný plyn, létaly kameny

K drsné potyčce mezi civilisty a policisty došlo v německém Lipsku během úterního večera. Jednalo se o protestní akci. Lidé neosuhlasili s úřady, které nařídily vyhoštění migranta. Z klidné akce nakonec byla demonstrace.

Skupinka asi třiceti lidí se rozhodla uspořádat malou demonstraci, která měla za cíl ukázat, jak nesouhlasí s rozhodnutím úřadů o vyhoštění migranta z jejich země. Celá akce začala v sedm večer a neočekávalo se, že bude trvat dlouho.

 

Nad ránem se ale počet protestujících zvýšil. Podle zahraničních médií se jednalo až o 500 lidí, kteří se začali vůči policii chovat násilně. Policie byla nucena použít slzný plyn na demonstranty v momentě, kdy po nich začali házet kameny, láhve i jiné těžké předměty. Situace se uklidnila až po jedné hodině ráno.

 

Podle německého portálu lvz.de se s největší pravděpodobností jedná o kurdského Syřana, který se podle tamních úřadů do Německa dostal nelegálně přes Španělsko. Stále není jasné, jak dlouho se v zemi zdržoval. Řeší se i důvod, proč v zemi byl. "Obvykle si vybírají ženy z východoevropských zemí EU," řekl tiskový mluvčí německé policie Christian Meinhold. Dle něho není vyloučený sexuální podtext. Mnoho žen s muži z jiných zemí stále uzavírá sňatky, aby migranti měli platné povolení k pobytu.

 

 

Neohlášený protest si nakonec nevyžádal žádnou oběť a obešel se i bez vážných zranění. Policie na místě zatkla kolem šedesáti lidí. Zda padnou nějaká obvinění zatím není jasné.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.