Zahraničí (Středa, 11. prosince 2019 10:54:27)

Hvězda Mužů v černém je po smrti! Známému herci bylo 88 let

Filmový svět zasáhla smutná zpráva. Zemřel oblíbený herec Rip Torn, který byl známý především z filmu Muži v černém nebo Vybíjená. Příčina jeho smrti není známá. Za svou bohatou kariéru byl také nominovaný na Oscara a získal šest cen Emmy.

Herec Rip Torn, vlastním jménem Elmore Rual Torn Jr., zemřel v úterý ve věku 88 let v americkém Connecticutu po boku své manželky Amy Wrightové a jejich dvou dcer – Katie Tornové a Angeliky Pageové. Jeho smrt potvrdil publicista Rick Miramontez, který však neuvedl, proč herec zemřel, uvedl deník Mirror.

 

Torn zahájil svou filmovou kariéru už v roce 1956 filmem Baby Doll. Poté se přestěhoval do New Yorku a začal se herectví věnovat naplno. Mezi jeho známé filmy patří Muži v černém, kde se objevil ve všech jeho třech dílech, dále Vybíjená, RoboCop 3 nebo Periskop nahoru a dolů.

 

Zahrál si také v několika seriálech, a to například v Columbovi, Zákon a pořádek: Zločinné úmysly, Will a Grace nebo Nemocnice Chicago Hope.

 

V roce 1984 byl nominovaný na Oscara za film Cross Creek za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Získal také šest cen Emmy za roli v seriálu Studio 30 Rock nebo The Larry Sanders Show. V oblíbeném animovaném filmu Herkules propůjčil hlas vládci Olympu Diovi.

 

 

Tornova smrt zasáhla i jeho kolegy. "Rip Torn mě vždy dokázal rozesmát. Artie a Bob Diamon byly dvě naprosto nezapomenutelné postavy," napsal na twitter herec a scénárista Seth MacFarlane.

 

 

"Když se podívám zpět na tvorbu Ripa Torna, nemůžu přijít ani na jednu jeho roli, kterou by mohl někdo ztvárnit lépe. Byl jedinečný," přidal se i herec Michael McKean, který hrál například ve filmu Mystery, Aljaška.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.