Zahraničí (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:52:01)

V Amsterdamu se srazila letadla. Zděšení cestující netušili, co se děje

K nehodě dvou letadel společností easyJet a KLM došlo na letišti Schipol v nizozemském Amsterdamu. První z letadel při odletu narazilo do druhého, které bylo zaparkované. Lidé na palubě netušili, co se děje a pochopitelně byli pořádně vyděšení.

V úterý ráno došlo ke kolizi dvou letadel přímo na letišti. Letadlo společnosti easyJet při jízdě po ranveji svým levým křídlem narazilo do zadní části letadla jiné společnosti. Několik cestujících vně letadla celou událost popsalo jako děsivou zkušenost. "Celé letadlo se začalo třást a znělo to vážně děsivě,“ popsal jeden z pasažérů letadla na twitteru.

 

"Díval jsem se z okna letadla, když došlo k té nehodě,“ popisuje událost další z naštvaných cestujících. Nehoda nebyla nikterak vážná, přesto technici obě letadla ihned odtáhli z plochy do hangáru a lidé byli evakuováni zpět do hlavního terminálu letiště. Letadlo, které mělo letět do Londýna, tak nabralo zhruba dvouhodinové zpoždění.

 

 

EasyJet se všem poškozeným omluvil a odškodnil je občerstvovacími vouchery. "Za vzniklé potíže se omlouváme. Příčinu nehody se pokusíme co nejrychleji objasnit. Spokojenost našich zákazníků je pro nás nejdůležitější. Děkujeme za pochopení,“ uvedla společnost.

 

 

Cestující ovšem tolik pochopení ve většině případů neměli. Někteří na sociálních sítích psali i o tom, že společnost easyJet má nehody často, a že se s ní obávají létat. Celý případ podle informací portálu mirror.co.uk bude prošetřovat i nizozemská Bezpečnostní rada. Zda šlo o lidské pochybení či technickou závadu, se zatím stále neví.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.