Zahraničí (Úterý, 7. července 2020 21:45:27)

Silné bouře zpustošily Německo, Rakousko trápí povodně

Silné bouřky nepotrápily ve středu jen Česko. Pořádnou paseku nadělaly také u našich severních sousedů v Německu. Ochromily železniční i leteckou dopravu a zranily na dvě desítky lidí.

Záchranáři museli ve středu po osmé hodině večer vyjíždět například do Blankensee v Braniborsku. Na účastníky svatby tu spadla z výšky asi čtyř metrů po nárazu větru těžká větev.

 

Vážné zranění utrpěli čtyři muži a tři ženy, další host oslavy se zranil lehce. Záchranáři je rozvezli do okolních nemocnic.

 

Ještě víc lidí se zranilo v Oranienburgu poblíž Berlína. I tady se oslavovalo. A i tady foukal silný vítr, který v tomhle případě neulomil větev, ale dokonce celou stromovou korunu.

 

 

Ta se zřítila mezi lidi a jedenáct jich zranila. Podle Spiegelu ovšem měli dotyční štěstí v neštěstí a vyvázli jen se šrámy a dalšími lehkými zraněními.

 

Bouřky doprovázené silným větrem také pořádně zkomplikovaly dopravu - problémy byly na letištích, dálnicích i železnici. Nejvíc byl zasažený Berlín a jeho okolí.

 

Potíže s počasím ovšem hlásí i Rakousko. Hlavně v Tyrolsku totiž prudké deště zvedly hladiny řek a způsobily bleskové záplavy. Prognóza je nicméně už příznivá, hladina Innu i dalších toků by měla během čtvrtka klesat, píše portál Krone.at.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2289479.jpg?d41d

 

Ve středu večer utrpěl vážné zranění zasahující hasič, kterého v Innsbrucku srazil autem opilý řidič. Povodně už také mají nejspíš první oběť - cyklistu, který se zřítil do rozvodněné řeky a dosud se ho nepodařilo najít.


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.