Zahraničí (Čtvrtek, 19. září 2019 12:31:37)

Násilné protesty v Hongkongu, 27 lidí skončilo v nemocnici!

Některé vládní úřady v Hongkongu musely být uzavřeny kvůli vlně násilí, která se strhla při protestech proti návrhu kontroverzního zákona na vydávání osob podezřelých ze spáchání trestného činu do pevninské Činy. Zraněných jsou desítky, v nemocnici skončilo 27 lidí, dva jsou v kritickém stavu.

Čína je v šoku po vlně násilí, která se strhla při demonstracích v Hongkongu. Hovoří se o nejnásilnějším protestu za několik posledních desetiletí, které město postihly.

 

Násilnosti přes noc ustaly a rozzuřený dav se rozešel, lidé se ale nevzdávají a začali se scházet i ve čtvrtek ráno. Protestují proti návrhu zákona, který by umožňoval osoby podezřelé ze spáchání trestného činu vydávat do Číny.

 

Druhé čtení tohoto zákona muselo být ve středu odloženo kvůli protestujícím, kteří zablokovali příjezdové cesty do vládních budov. Napětí neustále rostlo, demonstranti se pokusili dostat do vládních budov, čímž odstartovala vlna násilností, uvádí BBC.

 

 

Policie odpověděla slzným plynem a gumovými projektily, chaos v ulicích trval hodiny. Podle agentury APTN bylo zraněno kolem 70 lidí, 27 z nich skončilo v nemocnici. Nejméně dva lidé jsou v kritickém stavu.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.