Zahraničí (Úterý, 7. července 2020 21:48:27)

Drama v Malmö: Střelba na nádraží a noční výbuchy!

Policie v pondělí na vlakovém nádraží ve švédském Malmö postřelila muže, který ohrožoval ostatní cestující. V noci na úterý pak městem otřásly dva výbuchy, každý z nich na jiném místě.

Muž vyhrožoval cestujícím, kteří zavolali policii. "Křičel a hrozil bombou," popsal svědek Fernando Valarino. Útočníka popsal jako agresivního, asi třicetiletého holohlavého bělocha, kterého považoval za psychicky nemocného.

 

Cestující rychle zalarmovali polici, která muže nakonec postřelila. I když na místo vyrazili pyrotechnici, žádnou bombu nenašli. Postřeleného muže převezli do nemocnice. Vážnost jeho zranění není známa.

 

V noci pak městem otřásly hned dvě exploze. První výbuch se ozval v problematické čtvrti Rosengård, kde se rána ozvala ze vchodu činžáku. Další výbuch otřásl o hodinu později nočním klubem v centru města.

 

Policie zatím nezveřejnila další podrobnosti k explozím. Na místech pracují policisté a pyrotechnici, do dnešní chvíle nikdo nebyl zadržen.

 

Švédsko má pověst klidné a bezpečné země. Malmö je ale známo svou vysokou kriminalitou. Policie musí velice často řešit střelby, používání granátů a žhářské útoky.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.