Zahraničí (Čtvrtek, 19. září 2019 13:16:25)

Při hromadné nehodě v Polsku zemřelo 6 lidí! Auta začala hořet

Celkem šest lidských životů a sedm zraněných si vyžádala dvojice dopravních nehod v neděli odpoledne u polského Štětína. Dálnice A6 byla několik hodin uzavřená.

V první nehodě, která se stala kolem jedné hodiny odpoledne, se srazilo šest osobních a nákladních automobilů. Auta pak začala hořet. Při záchranných pracích pak do sebe v opačném směru vrazila další dvě auta. Informaci přinesla polská televize TVN24.


“Nejdříve narazil kamion do auta, které jelo před ním. Náraz byl tak silný, že auta narazila do dalších vozidel před nimi,“ popsala Mirosława Rudzińská z policejního ředitelství ve Štětíně.


“Po uhašení požáru bylo na místě nalezeno šest obětí,“ řekl Tomasz Kubiak ze štětínského hasičského sboru. Čtyři zranění byli převezeni do nemocnice, z toho jedna žena vrtulníkem kvůli vážnému zranění hlavy, hrudníku a páteře.

 


Zatímco pracovali záchranáři a hasiči na první nehodě, v protisměru došlo k další. Jedno z aut náhle zabrzdilo a další do něj pak narazilo. Při druhé nehodě se zranili čtyři lidé, tři skončili v nemocnici. Dálnici se podařilo zprůjezdnit v šest hodin večer.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.