Zahraničí (Pondělí, 13. července 2020 10:40:35)

Za smrt Julena mohou záchranáři, tvrdí majitel farmy! Soud to odmítl

Po pěti měsících stále není rozhodnuto v případu malého chlapce Julena, který spadl v lednu do hluboké šachty ve španělské provincii Málaga. Majitel farmy, který měl šachtu vybudovat nelegálně, tvrdí, že za smrt chlapce mohou záchranáři. Soud žádost o vyšetřování této možnosti zamítl. Dále také farmář žádal o konfrontaci s otcem Julena, opět neuspěl.

Nejen Španělsko, ale celý svět od 13. ledna sledoval příběh dvouletého chlapce Julena, který spadl do šachty hluboké sedmdesát metrů. Záchranáři se ho snažili dva týdny z šachty dostat, avšak pátrání se neustále komplikovalo. Když se konečně k chlapci záchranáři dostali, byl už bohužel mrtvý.

 

Po vyšetřování bylo zjištěno, že chlapec během pádu utrpěl poranění mozku a míchy, což bylo příčinou jeho smrti. Majitel farmy David Serrano, který na svém pozemku šachtu vybudoval nelegálně, požádal soud, aby se začal zabývat novou verzí. A to, že smrt Julena způsobili záchranáři, uvedl deník La Vanguardia.

 

Podle jeho právníka zranění zapříčinily krumpáče, kterými se snažili záchranáři k Julenovi v prvních hodinách dostat. Dále také požádali soud, aby provedl řadu opatření a nechal si vypracovat prohlášení od hasičského sboru a záchranářů, kteří pátrání prováděli. Krajský soud však jeho žádost zamítl. Dále dodal, že závěrečná pitva ukázala, že dítě zemřelo po pádu do šachty.

 

 

Majitel farmy po soudu ale také chtěl, aby byl konfrontován otec Julena. Podle něj zanedbal péči o své dítě a o existenci nebezpečí na pozemku byl Serranem informován. Soud jeho žádost opět odmítl s tím, že je konfrontace zbytečná.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.