Zahraničí (Pondělí, 13. července 2020 9:02:18)

Vyšetřování vraždy pokračuje! Policie zadržela jednoho muže

V sobotu německá policie zadržela muže v souvislosti s vraždou starosty města Kassel Waltera Lübckeho. Má se jednat o mladšího muže, který měl být v úzkém vztahu se starostou. Policie ho po zadržení dala do vazby.

Zpráva o zadržení muže kvůli podezření z vraždy starosty Waltera Lübckeho přišla přesně týden po jeho smrti. Německá policie během té doby přijala několik informací od lidí, kteří chtěli s vyšetřováním pomoci. Dále také prozkoumala soukromá data starosty včetně mobilního telefonu.

 

V sobotu policie muže zadržela a vzala ho do vazby. Žádné další informace neuvedla, ale mělo by se jednat o mladšího muže, který byl v úzkém vztahu se starostou. Policie ho měla také už vyslýchat, informoval deník Deutsche Welle.

 

Waltera Lübckeho našel 2. června v půl jedné ráno jeho syn na zahradě s prostřelenou hlavou. Už druhý den vyšetřovatelé vyloučili sebevraždu, jelikož se nenašla zbraň a starosta byl zabit z těsné blízkosti.

 

 

Bylo také zjištěno, že se na zahradě s někým setkal, zatímco jeho žena a roční vnuk spali v domě. Sousedé totiž slyšeli ještě kolem jedenácté večer družný hovor mezi starostou a nějakým dalším člověkem. Ten měl pak odejít.

 

Lübcke byl členem Křesťanskodemokratické unie (CDU). Jeho smrt zasáhla i kolegy. "Jsme hluboce šokováni náhlým úmrtím našeho přítele Waltera Lübckeho," uvedla politička Annegret Kramp-Karrenbauerová. Pohřeb Lübckeho se bude konat 13. června v Kasselu. U jeho rakve bude držet čestnou stráž policie.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.