Zahraničí (Čtvrtek, 9. července 2020 22:35:24)

Kolotoč se při jízdě rozlomil, trosky zavalily lidi! 28 zraněných

Ve španělském městě San José de la Rinconada se na pouťové atrakci zranilo 28 lidí. Kolotoč, na kterém byly desítky lidí, se při jízdě rozlomil. Trosky některé z nich zavalily.

K nehodě došlo ve španělském městě nedaleko Sevilly v noci na sobotu. Kolem druhé hodiny ráno se rozlomila atrakce, na které v té chvíli bylo několik desítek lidí. Píše o tom portál El País.

 

Někteří návštěvníci zůstali uvěznění pod troskami kolotoče. Zranilo se dohromady 28 lidí, devět z nich muselo být přepraveno do nemocnic. Zbývajících 19 lehce zraněných bylo záchranáři ošetřeno na místě.

 

 

Mezi zraněnými je pět dětí. Nejhůře dopadla 13letá dívka, která utrpěla těžké zranění hlavy a nohou. Měla by ale být mimo ohrožení života. Kromě ní zůstávají v nemocnici ještě dva lidé. Na sociálních sítích se mezitím objevily fotky a videa, které zachycují neštěstí a dění po něm.

 

https://www.youtube.com/embed/wGy2AZelHlc

 

Policie už zahájila vyšetřování s cílem zjistit, co přesně se stalo. Zábavní park je v provozu od roku 2001 a prošel všemi bezpečnostními prohlídkami, které úřady vyžadovaly. Ty se dělají několikrát ročně.

 

 

"Z této nehody jsme naprosto oněměli. Doufáme, že naši chlapci a děvčata se zotaví z toho, co zažili - jak psychicky, tak fyzicky. Park jsme uzavřeli a zahájili vyšetřování," sdělil starosta Javier Fernandez.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.