Zahraničí (Pondělí, 13. července 2020 9:45:09)

Vanesu (17) našli mrtvou v bytě. Vlastní ho muž ze známé kauzy

Slovenská policie vyšetřuje úmrtí 17leté dívky. Mrtvou ji objevili ve městě nedaleko Bratislavy, v bytě muže známého z kauzy domova důchodců Iris. Byt má vlastnit zakladatel zařízení, který ho v době, kdy tam "ordinoval" falešný lékař vedl.

Mnoho informací k případu policisté zatím nesdělili. 17letou dívku podle portálu nastope.sk objevili mrtvou v bytě obytného domu ve městě Svätý Jur nedaleko Bratislavy. Vlastníkem bytu má být spoluzakladatel a ředitel domova sociálních služeb Iris Leopold V.

 

Ten měl domov důchodců vést i v době, kdy tam pracoval kuchař Ivan Biháry, který se vydával za lékaře, a uklizečka Vanessa Pútiková, která dělala ošetřovatelku. Nekalý byznys zrušila policie poté, co na něj upozornila bývalá zaměstnankyně. Kriminalisté od té doby rozplétají nějakolik záhadných úmrtí.

 

Obviněná dvojice Biháry, Pútiková měla pacientům podávat léky a podle policie je tím ohrožovat na životě. Na svědomí mohou mít až deset obětí. Falešný lékař čelí navíc obvinění z šíření viru HIV. Stýkat se měl jak se ženami, tak s muži, za sex s nimi často platil.

 

 

Mezi vyšetřovanými v této kauze byl právě i Leopold V., který teď má o problém navíc. Dívka, kterou našli v jeho bytě mrtvou, podle portálu utekla v květnu z dětského domova, od té doby ji hledala policie. Vyšetřovatelé zveřejnili jen její křestní jméno - Vanesa.

 

Podle obyvatel domu ve Svätém Juru stojí za smrtí teenagerky drogy. Byt ve druhém patře v poslední době prý navštěvovala "zvláštní individua". Tělo našel kamarád majitele Ľuboš Z., který měl v zařízení pro důchodce také pracovat. Leopold V. se údajně skrývá na neznámém místě.

 

Podívejte se na reportáž TV Markíza o případu:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.