Zahraničí (Čtvrtek, 19. září 2019 12:42:27)

Ruské bombardéry u Aljašky! Vyháněly je americké stíhačky

Američané zachytili ruské bombardéry a stíhačky u pobřeží Aljašky. Dostaly se do blízkosti vzdušného prostoru USA, Spojené státy proti nim proto vyslaly vlastní stíhačky.

Americké letouny v rámci systému včasného varování zachytily před dvěma dny hned čtyři ruské bombardéry Tupolev Tu-95 a dvě stíhačky Su-35, které se přiblížily k vzdušnému prostoru Spojených států.

 

Potvrdilo to Severoamerické velitelství protivzdušné obrany (NORAD), které kontroluje vzdušný prostor nad Severní Amerikou a zajišťuje jeho obranu. Ruské letouny se sice nedostaly nad území Spojených států a Kanady, nacházely se ale v jeho bezprostřední blízkosti.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/May2019/2282553.jpg?d41d

 

USA proto vyslaly ze základny na Aljašce vlastní stíhačky, které se postaraly o to, aby ruská letadla "nepřekročila" americké hranice. Podle Spojených států Rusko tyto lety uskutečňuje jako součást přípravy své armády na potenciální krizi a zároveň aby předvedly svou sílu.

 

 

 

Není to poprvé, kdy se ruské letouny objevily v této oblasti. Americká a kanadská letadla, která jsou součástí NORAD, je zadržely v minulých letech mnohokrát. Cvičné lety bombardérů Rusko zahájilo v roce 2007 ve snaze zlepšit schopnosti svých ozbrojených sil.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.