Zahraničí (Pondělí, 25. května 2020 3:38:52)

Migranti vyšli z Afghánistánu a Indie! Zadrželi je až na Slovensku

Výlet dvěma migrantům zarazila ve čtvrtek slovenská policie. Muži se vezli na kamionu, ze kterého se snažili utéct, ale daleko se nedostali. To se nedá říct o jejich vzdálenosti, kterou urazili. Jeden totiž po svých vyrazil z Afghánistánu a druhý z Indie. Jejich cílem byl Berlín.

Řidič kamionu, jedoucí ve čtvrtek na Slovensku po dálnici mezi Prešovem a Košicemi, byl překvapen svými spolucestujícími, o kterých neměl ani tušení. Dva migranti se mu nastěhovali pod plachtu, kterou prořezali v Srbsku, kde se oba seznámili.

 

Muži však pocházejí každý odjinud a na svou cestu se vydali pěšky. První muž vyšel z Afghánistánu, přešel přes Írán, Turecko, Řecko, Makedonii a skončil až v Srbsku. Druhý migrant vyrazil nejdříve z Indie do Bulharska letecky, a poté se rozhodl jít pěšky do Srbska.

 

Po cestě na slovenské dálnici se jim nelíbila rychlá jízda řidiče, a tak na něj začali bouchat. Chtěli, aby zpomalil. "Migranti vyskočili a krátce na to byli zadrženi dopravní hlídkou, kterou vyslalo operační středisko na základě telefonátu od slovenského řidiče," uvedla slovenská policie na svém facebooku.

 

 

Migranti u sebe neměli žádné doklady. Jejich cílem bylo Německo, přesněji se chtěli dostat do Berlína. Policie jim však cestu zarazila. "Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkal, stalo se mi to poprvé. Stále se z toho vzpamatovávám," řekl pro tvnoviny.sk šokovaný řidič.

 

 

Případem se zabývá slovenská Národní centrála boje proti nelegální migraci, která výlet mužů označila za podezření z převaděčství.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.