Zahraničí (Středa, 24. července 2019 0:17:27)

Záchrana katedrály Notre Dame: Přispět může každý! NÁVOD

Po tragédii, která postihla slavnou pařížskou památku, francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil: "Katedrálu Notre-Dame znovu vybudujeme". Slíbil, že vyhlásí mezinárodní sbírku a svému slibu dostál. Lidé už přispěli více než 1,3 milionu euro.

Jen pár hodin po vypuknutí požáru promluvil francouzský prezident Emmanuel Macron k médiím, kde se zavázal k obnovení katedrály. Svá slova potvrdil i na sociální síti Twitter. "To je to, co francouzský lid očekává. To je to, co si naše historie zaslouží, to je náš osud" prohlásil Macron v pondělí večer.

 

https://www.youtube.com/embed/4Yt-PqSA_Ww

 

Pro obnovení památky vyhlásil mezinárodní sbírku, která již probíhá. Katastrofa strhla obrovskou vlnu solidarity a na rekonstrukci historické stavby už lidé přispěli více než 1,3 milionu euro. Částka navíc každou chvíli stoupá

 

 

Podle původního plánu měli mít lidé možnost posílat dary prostřednictvím stránek Nadace kulturního dědictví. Ty byly okamžitě přetížené, a proto je od pondělního večera možné darovat přes web Národní sbírka pro pařížský Notre-Dame, kde můžete přispět i vy. Odkaz naleznete ZDE. Darovat je možné prostřednictvím online platby jakoukoliv částku a to bez poplatku za zahraniční platbu a převod.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.