Zahraničí (Středa, 24. července 2019 0:04:51)

Manžel Salmy Hayek nabídl Francii pomoc! Poskytne dvě miliardy

Neuvěřitelné gesto ukázal v pondělí manžel herečky Salmy Hayek a miliardář Francois-Henri Pinault. Rozhodl se totiž přispět na obnovu katedrály Notre-Dame. Částka však nebude malá. Miliardář daruje přes dvě miliardy korun.

Když se rozhodla oblíbená herečka Salma Hayek vdát v roce 2009 za podnikatele a miliardáře Francois-Henriho Pinaulta, neudělala chybu. Její manžel sice vlastní módní značky Gucci nebo Yves Saint Laurent a má na kontě několik miliard, i přesto rád pomáhá lidem.

 

Dokázal to i v pondělí, kdy v Paříži došlo k požáru oblíbené katedrály Notre-Dame. Plameny sice zničily část katedrály, ale hasičům se naštěstí plameny podařilo dostat pod kontrolu a budova zůstala stát. Prezident Emmanuel Macron prohlásil, že bude katedrála obnovena, a také přislíbil vytvoření sbírky, která začne v úterý.

 

 

Finanční příspěvek však poskytne také Francois-Henri Pinault. Ten se rozhodl, že na pomoc obnovy katedrály dá 100 milionů eur (přes dvě miliardy korun), uvedl Dailymail. A částka to není malá. "Můj otec a já jsme se rozhodli uvolnit z fondů Artemis částku ve výši 100 milionů eur, abychom se mohli podílet na úsilí, které bude nezbytné pro kompletní rekonstrukci Notre-Dame," uvedl Henri Pinault.

 

Podporu při rekonstrukci katedrály přislíbil také americký prezident Donald Trump, britská premiérka Theresa Mayová nebo německá kancléřka Angela Merkelová. 

 

Požár katedrály Notre-Dame vypukl v pondělí v sedm hodin večer a začal se postupně šířit. Podle prvotních informací mělo dojít k požáru neúmyslným zaviněním během rekonstrukce, která probíhala od roku 2018. Vyšetřování však stále probíhá a není jasné, kdy bude u konce. Materiální důkazy nejspíš plameny zničily.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.