Zahraničí (Úterý, 23. července 2019 11:02:57)

Potřebovala nakojit svou dcerku. Dostala kvůli tomu tučnou pokutu!

Spory ohledně kojení zřejmě nehýbou pouze Českem. Chování policistů pobouřilo také maminku z New Yorku. Ta totiž kvůli kojení své malé dcerky v autě dostala dokonce pokutu.

Centrem Manhattanu projížděla autem Guillermina Rodriguezová se svou třítýdenní dcerkou. Dítě však najednou začalo na zadním sedadle plakat. Maminka tak usoudila, že má hlad.

 

Rozhodla se proto, že svou malou dcerku nakojí. "Trvalo mi skoro hodinu, než jsem našla místo pro zaparkování," řekla podle televize CBS Rodriguezová. "Viděla jsem, že jde o placené místo. Myslela jsem, že mě tam nechají alespoň nakojit dceru," doplnila matka.

 

Policisté však byli jiného názoru. Zatímco žena kojila na zadním sedadle své dítě, objevila se před ní odtahovka. Poté, co si policista všiml, že v autě někdo sedí, vyrazil k mamince. "Když ke mně přišel, jedním prsem jsem kojila a na druhém měla odsávačku," popisuje pobaveně Rodriguezová.

 

 

Překvapený policista tak dal bloček s pokutou 115 dolarů za čelní sklo. Podle matky ho měl vypsaný ještě předtím, než si všiml, že kojí. "Myslím, že by mohli být trochu citlivější," dodala. Pokutu však platit nehodlá, byla prý v naléhavé situaci. Zároveň doufá, že soudce bude rodič.

 

Bránit se chtějí i maminky v Česku. Poté, co byla kojící žena vyhozena z Raiffeisen banky na Václavském náměstí, rozhodly se pro odvetnou akci. Na pondělí svolaly na všechny pobočky velkou demonstraci.

Australská senátorka Watersová kojila při svém projevu v parlamentu. Podívejte se na video:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.