Zahraničí (Úterý, 16. července 2019 4:40:31)

Výrobce hraček stahuje lehátka! Zemřely v nich desítky miminek

Výrobce hraček a vybavení pro nejmenší Fisher-Price, jehož výrobky jsou oblíbené i na českém trhu, stahuje miliony houpacích lehátek pro kojence. V posledních deseti letech v nich zemřelo nejméně 30 dětí. Jedná se o model, který se prodává ve Spojených státech.

Fisher-Price stahuje z oběhu miliony kojeneckých lehátek, protože jsou podle odborníků nebezpečná pro děti. Od doby, kdy se dostaly na trh, v nich zemřelo nejméně 30 miminek. Jedná se o model Rock 'n Play, který se prodává ve Spojených státech.

 

Přesná příčina smrti dětí není jasná. Podle odborníků došlo k úmrtí poté, když se děti obrátily na bok nebo na bříško. Lehátka, která kojencům umožňují se převrátit, jsou podle nich nebezpečná. Fischer-Price popírá, že by k něčemu takovému mohlo dojít, pokud rodiče používají výrobek podle pokynů. Lehátka ale na doporučení úřadů přesto stahují.

 

Odborníci dodávají, že lehátka, která jsou nakloněná a vyplněná polštářky nejsou pro kojence vůbec vhodná. "Nesplňují doporučení týkající se bezpečného spánku dítěte. Kojenci by vždycky měli spát na zádech na plochém pevném povrchu bez lůžkovin a nárazníků," tvrdí lékařka.

 

 

Společnost Fisher-Price je významným světovým výrobcem hraček a vybavení pro miminka a předškoláky. Její produkty se prodávají i v Česku, včetně houpacích lehátek pro kojence.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.