Zahraničí (Čtvrtek, 23. května 2019 21:27:56)

Další problém s boeingem. Letadlu se nad Ruskem porouchal motor

Boeing 737-800 musel v pátek nouzově přistát v severoruském městě Syktyvkar. Příčinou byla porucha motoru. Na palubě bylo 157 cestujících a šest členů posádky.

Letoun Boeing 737-800 společnosti Alrosa musel v pátek nouzově přistát na letišti v sibiřském městě Syktyvkar a přerušit tak let z ruského města Mirnyj do Moskvy.

 

Důvodem náhlého přistání byla technická porucha. Když si pilot uvědomil, že mu selhává motor, vyslal nouzový signál a přistál na nejbližším možném letišti. Žádnému ze 157 cestujících ani šesti členů posádky se naštěstí nic nestalo. Informoval o tom ruský deník Rossijskaja gazeta.

 

 

Při nedávném incidentu v Etiopii cestující na palubě Boeingu 737 MAX to samé štěstí neměli. Letadlo se ze zatím neznámých důvodů zřítilo a v jeho troskách zemřeli všichni cestující i členové posádky. Vzhledem k tomu, že se jednalo už o druhý případ tohoto typu letadla, letecké společnosti po celém světě zakazují tomuto modelu létat. Později i společnost Boeing vydala prohlášení, ve kterém vyzývala k dočasnému omezení provozu těchto letadel.

 

Připomeňte si tragédii v Etiopii v reportáži TV Nova:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.