Zahraničí (Neděle, 19. května 2019 9:02:24)

Dívka žila pět let v odpadcích a nemluvila! Začali jí říkat Mauglí

Ruská policie řeší případ pětileté holčičky, která žila několik let v bytě, ve kterém byly otřesné podmínky. Média jí začaly říkat "Mauglí dívka". Byla také podvyživená a vydávala jen různé zvuky. Její matku policie zadržela.

Polonahou a velmi zanedbanou holčičku jménem Ljubov, našli policisté sedět v bytě na parapetu v Moskvě. Na její případ upozornil soused, který slyšel neustálý pláč. Dívku nechala její matka Irina Garaščenková (47) samotnou v hromadě odpadků a se šváby, informovalo Dailymail.

 

Ljubov také neměla žádné jídlo a pití. Neuměla mluvit, vydávala jen různé zvuky a chyběly jí základní dovednosti. Když se k ní chtěli policisté dostat, museli použít chemické obleky, jelikož byla všude špína.

 

Dívce poté nabídli vodu, které vypila až dva litry. Také podle vyšetřovatelů jevila známky anorexie. V jejím krku byl dokonce zarostlý náhrdelník do kůže. Ruská média začala Ljubov říkat "Mauglí dívka", i když se neprokázalo, že by s ní v bytě žila nějaká zvířata.

 

 

Podle sousedů holčičku do bytu přivedla před pěti lety její matka. Poté řekla, že Ljubov předala své babičce do péče, což nebyla pravda. Dívka totiž po celou dobu byla v bytě a nejspíš nikdy nevyšla ven na ulici. Sousedé matku také popsali jako slušnou ženu, která se dobře oblékala a pomáhala se starat o společenské prostory domu, kde se byt nacházel.

 

 

Poté, co policie dívku zachránila, se matka do bytu vrátila. Sousedé jí zabránili v útěku a policie ji zadržela kvůli podezření z pokusu o vraždu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.