Zahraničí (Úterý, 20. srpna 2019 3:14:03)

Důchodce spadl do studny a uvízl! Druhý den ho našel vnuk mrtvého

Důchodce ze slovenských Diakovec spadl do studny a uvízl mezi vodovodními trubkami. Muže naposledy rodina viděla v neděli, v pondělí ho v šachtě objevil jeho vnuk. Už mu nebylo pomoci.

Důchodce bydlel v domě v obci Diakovce s manželkou, která je ale podle informací TV Markíza na dlouhodobém pobytu v lázních. 76letého muže našel v pondělí po poledni ve studni jeho vnuk. Rodina se po něm zřejmě sháněla, naposled ho údajně viděla v neděli.

 

Vnuk okamžitě zavolal pomoc, muže už se ale nedalo zachránit. "Ve studni asi tak v hloubce čtyři metry se nacházela osoba zaklíněná o vodovodní trubky," sdělil velitel hasičů. Ti se chtěli nejdříve do šachty slanit, nakonec ji ale naplnili vodou, aby dostali tělo na hladinu.

 

Studna podle hasičů sloužila k rozvodu vody v rodinném domě, kde starší manželé bydleli. Případ si převzali policisté, kteří ho vyšetřují pro přečin usmrcení. Pravděpodobně ale nebude zjištěno cizí zavinění, proto nebude ani nikdo obviněn.

 

 

Příčinu smrti určí nařízená soudní pitva. Podle Markízy zůstala vedle studny ležet berla, kterou si důchodce pomáhal při chůzi. Jeden ze sousedů uvedl, že muži chybělo několik prstů a část nohy. "Byl to hodný pán," dodala další sousedka.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.