Zahraničí (Úterý, 20. srpna 2019 2:50:25)

Žák (15) zavraždil svoji učitelku a spolužáka. Když je bodal, smál se

Brutální útok se odehrál v pondělí na základní škole v běloruském městě Stoubcy. Patnáctiletý student ubodal svoji učitelku dějepisu. Když se další z žáků pokoušeli pachateli v útoku zabránit, útočník zranil i je. Ve vedlejší třídě pak napadením zezadu usmrtil dalšího studenta.

Patnáctiletý Vadim Miloševsky přišel do třídy dějepisu v pondělí kolem tři čtvrtě na osm. Po slovní roztržce vytáhl na svou padesátiletou učitelku dějepisu nůž a dvakrát ji bodl do krku. Žena na místě zemřela. Dva z přítomných studentů, kteří se snažili své kantorce pomoct, byli zraněni.

 

Běsnící chlapec následně vyběhl ze třídy a útokem zezadu pobodal dalšího ze studentů školy. Sedmnáctiletý teenager podlehl svým zraněním v náruči svého otce, který přispěchal do školy, jakmile se o hrozivém incidentu dozvěděl. Další dva zranění jsou podle místních lékařů ve stabilizovaném stavu v nemocnici.

 

Jeden z přeživších spolužáků podle deníku Daily Mail vypověděl: "Vadim přišel do třídy se širokým úsměvem na tváři. Jeho oči byly červené. Když bodal Alexandra do krku, smál se."

 


 

Po masakru chlapec vyskočil z okna a utekl. Asi po dvou hodinách byl patnáctiletý Vadim Miloševsky zatčen ozbrojenou policií. Zarážející je, že ostatní učitelé i spolužáci charakterizovali Vadima jako klidného introverta. Podle některých zdrojů si měl chlapec krátce před útokem zrušit svůj účet na sociálních sítích.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.