Zahraničí (Úterý, 20. srpna 2019 3:17:39)

Po nacistickém vlaku začalo další pátrání! Hledá se nejcennější dílo

Od roku 2016 všichni netrpělivě čekají na nález nacistického vlaku plného zlata v polském Valbřichu, který se nachází blízko českých hranic. Ve vlaku by měla být i ztracená jantarová komnata. Zatím se po vlaku stále pátrá, dosud se našla pouze dobová keramika nebo suť. Ve Valbřichu však v posledních dnech probíhá další pátrání. V jednom z domů by se mělo nacházet velmi cenné dílo malíře Raffaela Santi "Portrét mladého muže".

Po nacistickém vlaku, který měl být ukrytý před Rudou armádou, hledači pátrají od sedmdesátých let. Měl by se nacházet ve Valbřichu v Polsku. Podle některých odborníků by mohl být poklad i na území České republiky.

 

V roce 2016 se světová média zaměřila především na pětašedesátý kilometr železniční trati, kde se měl vlak nacházet. Našla se však pouze suť a dobová keramika. 

 

Před koncem loňského roku se hledači z železniční trati přesunuli k místnímu zámku, kde by se mohla nacházet větrací šachta utajeného tunelu, ve kterém by měl být vlak schovaný.

 

 

Nově se však ve Valbřichu historikové zaměřili na další pátrání, a to po velmi cenném díle italského malíře Raffaela Santi. Podle historika Witolda Mosiołeka by se mělo jednat o "Portrét mladého muže", který se může nacházet v jednom z místních domů, informoval polský natemat.pl.

 

Obraz zmizel v Polsku během druhé světové války a byl naposledy viděn v Dolním Slezsku, než ho měli Němci ukrýt před Rudou armádou. Tehdy evakuaci sbírek objednal Hans Frank, který byl členem nacistické strany a podílel se na holokaustu Poláků a Židů. Frank tehdy požádal svého kolegu Dr. Wilhelma Palezieuxe, aby pro úkryt sbírek vybral čtyři paláce.

 

Jedním z nich má být rezidence Richthofen v Sichówě. Zde by se mohlo dílo italského malíře nacházet. Podle Mosiołeka o všem informoval Frank v dopise zaslaným milence Lilly Grauové před svou smrtí v roce 1946.

 

Připomeňte si reportáž o pátrání po vlaku s nacistickým pokladem:


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.