Zahraničí (Středa, 24. července 2019 0:24:30)

Rodina přeměnila školní autobus na bydlení! Cestuje v něm po USA

Neobvyklý způsob života si vybrala rodina z americké Severní Karolíny. Před dvěma lety si pořídila školní autobus, který přestavěla na bydlení. Uvnitř se nachází ložnice, obývací pokoj, kuchyň i toaleta se sprchou.

V roce 2016 si manželé Adam a Elizabeth Paashausovi z amerického města Greensboro v Severní Karolíně koupili školní autobus za 6 tisíc dolarů (přes 137 tisíc korun) z roku 1994, který přestavěli na bydlení. Přestavba jim trvala dva roky a vyšla je na 21 tisíc dolarů (přes 480 tisíc korun), informoval britský deník Dailymail.

 

Manželé dali výpověď v práci a se svými dvěma dětmi začali cestovat po Spojených státech. Jejich snem bylo původně žít v předělaném kontejneru nebo v jurtě. Elizabeth však vždycky chtěla spíše přestavět školní autobus, a proto si vybrali tuto variantu.

 

 

Původně chtěli v autobuse jen žít, ale pak se rozhodli i cestovat. "Cestovat jako rodina znamená, že všechno trvá hodně dlouho, jako všechny činnosti s dětmi. Praní prádla trvá dvakrát tolik než pro pár cestující bez dětí. Nakupování potravin musíme dělat častěji, protože je nás víc. Musíme také dvakrát častěji vyprazdňovat toaletu," popsal život v aubobuse Adam Paashaus.

 

Uvnitř autobusu se nachází obývací pokoj s kuchyní. Dále ložnice, ve které jsou palandy pro každého člena rodiny. Do autobusu se také vešla sprcha i toaleta.

 

Zatím se jim podařilo procestovat Severní Karolínu, Oklahomu, Tennessee, Arizonu, Texas nebo Kalifornii. Jak dlouho bude jejich cesta trvat, rodina netuší. Záleží na tom, zda se jejich děti budou chtít usadit a najít si přátele, nebo pokud se jednou rozhodnou mít vlastní pozemek, kde by mohla být i zahrada.

 

 

Adam s Elizabeth pracují na částečný úvazek, aby mohli financovat cestování. Jelikož děti nechodí do školy, učí je jejich rodiče. Zaměřují se především na matematiku, čtení nebo kreslení. Snaží se je zapojovat i do vaření a dalších činností.

 

Rodina zážitky z cestování sdílí na svém blogu, kam pravidelně přidává příspěvky. Využívá i instagram, kde má už pět tisíc sledovatelů.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.