Zahraničí (Středa, 24. července 2019 0:04:55)

Strašidelná podívaná! Oblohu nad Venezuelou ozářila ohnivá koule

Jako záběry z apokalyptického filmu vypadala obloha nad Venezuelou. Noční nebe nad Valencií totiž rozzářila ohnivá koule. S největší pravděpodobností se jednalo o meteor.

Zajímavý úkaz se podařilo zachytit na mobil ve venezuelském městě Valencia. V noci ze soboty na neděli prolétla tamní oblohou zářivá ohnivá koule. Těleso zářilo na nebi necelých deset sekund, pak zmizelo. Dostupné zdroje neuvádí, že by  způsobilo nějaké škody.

 

Jednalo se pravděpodobně o meteor, který se dostal do zemské atmosféry. Takové objekty jsou poměrně běžné, nicméně většina z nich je naprosto neškodná.

 

Lidově se jim říká padající hvězdy. Bývá s ní spojena pověra, že kdo vidí padat hvězdu a něco si přitom přeje, přání se mu vyplní.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsevereworldweather%2Fvideos%2F2315430762115228%2F&show_text=0&width=261

 

Téměř všechny meteory shoří v zemské atmosféře. V roce 2013 však roj meteoritů dopadl na řídce osídlenou oblast ruského Uralu. Tlaková vlna, kterou způsobil jejich dopad, zranila více než tisíc lidí.

 

 

Nešťastně zasažen meteoritem byl zase indický řidič autobusu. Na následky zranění zemřel cestou do nemocnice. Jednalo se o historicky první záznam toho, že by někdo zemřel po zásahu vesmírným tělesem.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.