Zahraničí (Úterý, 20. srpna 2019 3:11:41)

Zemřela Rosamunde Pilcherová (†94), královna červené knihovny!

Ve věku 94 let zemřela slavná autorka romantických knih Rosamunde Pilcherová. Smrt oblíbené spisovatelky potvrdil její syn - podle něj ji postihla mrtvice.

Zemřela britská autorka románů pro ženy Rosamunde Pilcherová. Informoval o tom deník The Guardian s odkazem na jejího syna Robina, který smrt své matky potvrdil ve čtvrtek.

 

"Až do Vánoc byla ve skvělé formě, po Novém roce ale trpěla bronchitidou. Čekali jsme, že se z toho dostane a brzy bude opět zdravá. V neděli v noci ale dostala mrtvici a už se neprobrala," řekl Robin Pilcher.

 

 

Autorka vdechla život mnoha romantickým příběhům - mezi její nejznámější díla patří román Hledači mušlí. Aktivní spisovatelskou kariéru ukončila v roce 2000. Řada jejích knih byla později zfilmována a získala si popularitu hlavně mezi německými diváky. I v Česku se ale její knihy a filmové adaptace těší značnému zájmu.

 

První krátká povídka jí vyšla v osmnácti letech, od té doby napsala dvě desítky knih a novel - ty patří dodnes mezi jedny z nejprodávanějších titulů. Má čtyři děti, přičemž syn Robin šel v matčiných stopách a stal se z něj také spisovatel. V roce 2002 britská královna Alžběta II. udělila Rosamunde Pilcherové Řád britského impéria.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy na knížky pro beznadějné romantičky
Jak vydat vlastní knihu? Podívejte se, jaké frčí + tipy pro začínající spisovatele

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.