Zahraničí (Pondělí, 17. června 2019 14:44:46)

Uhořely uvězněné na únikové hře, kamarádky teď společně pohřbili!

V polském Koszalinu se konal pohřeb pěti dívek, které tragicky zemřely během požáru při únikové hře. Všech pět dívek leží na hřbitově vedle sebe. Na obřad dorazily davy lidí, aby se rozloučily.

Společný pohřeb pěti patnáctiletých dívek proběhl v pátek a účast byla opravdu hojná. Dorazili na něj příbuzní dívek, přátelé, ale také obyvatelé města Koszalin. Ti všichni se chtěli rozloučit s partou kamarádek, které tragicky zemřely při požáru.

 

Obřad začal v jedenáct hodin dopoledne v místním kostele, kam mohli ale pouze pozvaní lidé - mezi nimi rodiny dívek, spolužáci nebo učitelé ze školy, kterou navštěvovaly. Kněz, který mši vedl, dívky vyučoval náboženství. Během obřadu vyzdvihl sílu přátelství, které děvčata spojovalo v životě i v smrti.

 

 

Poté se konal smuteční průvod a pohřeb na obecním hřbitově, kam přinesli dvě bílé rakve a tři urny ve tvaru srdce spolu s pěti bílými kříži a fotografiemi zemřelých dívek. Pohřeb, kterého se zúčastnily stovky lidí, trval okolo hodiny. Dívky byly uloženy vedle sebe.

 

 

Patnáctiletá děvčata přišla o život minulý týden při požáru v podniku, který organizoval únikové hry. Jedna z nich tam slavila své narozeniny. Provozovatel únikových her skončil před soudem - podle expertů požár způsobil špatný bezpečnostní stav únikové místnosti. Chyběly tam navíc nouzové východy, kterými by dívky mohly před smrtí v plamenech uniknout.

 

Připomeňte si reportáž TV Nova o tragédii v Polsku:


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.