Zahraničí (Pondělí, 20. května 2019 13:20:31)

Otužilci vyrazili na Sněžku v šortkách, dolů je snesli záchranáři

Otužilci se rozhodli, že zdolají nejvyšší vrchol České republiky jen v šortkách. I když vyrazili na vrchol Sněžky s batohy, nenesli s sebou vůbec žádné oblečení. Sedm z nich z hory museli dostat polští záchranáři. Další takzvaní icemani se chystají na Sněžku už v sobotu.

Otužilci, kteří se podle svého guru Wima Hofa přezdívají icemani, se rozhodli, že zdolají Sněžku jen v šortkách a čepicích. Podle polského portálu Poslatnews sedm z nich záchranáři našli pod vrcholem ve velmi špatném stavu blížícím se hypotermii.

 

"Není těžké si představit, jak málo chybělo k tragédii," popsal vedoucí polských záchranářů Sławomir Czubak.

 

I když záchranáři od podobných akcí odrazují s tím, že je na výstup potřeba se důsledně připravit a řádně posoudit rizika, další icemani se chystají na Sněžku v sobotu 8. 12., kdy chtějí překonat polský rekord.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMojeKarkonosze%2Fvideos%2F606848149771349%2F&show_text=0&width=560

Icemani se připravují na zdolání Sněžky.

 

Icemani jsou skupina lidí sdružujících se kolem Wima Hofa, kterého přezdívají Ledový muž (Iceman). Ten tvrdí, že vyvinul techniku, díky které je tělo schopné odolávat extrémnímu chladu.

  

Sám Wim Hof je držitelem mnoha rekordů, bez předchozího tréninku uběhl maraton v oblasti za polárním kruhem, kde teploty klesají k -15 °C. Na sobě měl jen šortky, celou dobu běžel na boso.

 

 

Wim Hof tvrdí, že jeho metodu se může naučit každý a že jsou díky ní lidé schopni odstranit či alespoň zlepšit některé chronické problémy západní společnosti, na které léky působí jen velmi málo.

 

Není to poprvé, co horská služba musela na Sněžku kvůli icemanům. Už například v roce 2008 vyráželi záchranáři na vrchol kvůli několika Britům a Irům, kteří byli blízko vyčerpání a vykazovali známky hypotermie. Na vrchol také vyrazili pouze v šortkách, dívky jen v bikinách.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.