Zahraničí (Čtvrtek, 25. dubna 2019 0:01:58)

Rodina se rozloučila s bývalým prezidentem USA Bushem

Bývalý prezident Spojených států George Bush starší byl ve čtvrtek v úzkém rodinném kruhu pohřben. Nejbližší se s ním rozloučili ve městě College Station, kde jsou pohřbeny i Bushova manželka Barbara a dcera Robin.

Speciální vlak v barvách prezidentské speciálu Air Force One vyjel z města Houston ve čtvrtek v podvečer českého času. Lokomotivu darovala Bushovi a jeho prezidentské knihovně společnost Union Pacific už v roce 2005. Bývalý prezident si dokonce vyzkoušel, jaké je to lokomotivu řídit. Vlaky byly totiž od dětství jeho láskou.

 

Cestě z největšího texaského města předcházely pietní akce v episkopálním kostele svatého Martina. Vlak s rakví čekala 113 kilometrů dlouhá cesta do města College Station, kde byl 41. prezident Spojených Států pohřben.

 

Vlak na místo dorazil krátce před jedenáctou večer našeho času. Ve speciálu složeném z 10 historických vagónu cestovali i prezidentovi příbuzní a jeho blízcí přátelé.

 

 

Veřejnost se s prezidentem, který Spojené státy vedl v době, kdy padala v Evropě železná opona, rozloučila už ve čtvrtek v Národní katedrále ve Washingtonu. Prezidentský speciál jej pak převezl do Houstonu.

 

George Bush starší zemřel minulý pátek ve věku 94 let. Jeho ostatky budou uloženy do hrobu na pozemku prezidentské knihovny hned vedle prezidentovy ženy Barbary a dcery Robin asi ve 23:45 našeho času.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.