Zahraničí (Pondělí, 20. května 2019 13:24:00)

USA truchlí, Georgi Bushovi staršímu se přišel poklonit i Trump

Prezident Spojených států Donald Trump s manželkou Melanií uctili památku zesnulého George Bushe staršího. Rakev navštívili v sídle kongresu USA, kde budou ostatky bývalého prezidenta uloženy do středy.

Prostory rotundy washingtonského Kapitolu zněly jen blesky fotoaparátů. Donald a Melanie Trumpovi uctili památku zesnulého George Bushe staršího v naprosté tichosti. Prezident Spojených států salutoval, jeho žena měla ruku položenou na srdci.

 

Rakev byla zahalená do americké vlajky, do mramorové síně sídla kongresu USA ji vynesla čestná stráž. Ceremonií se zúčastnil také Bushův syn a bývalý prezident Spojených států s manželkou a řada politiků.

 

"Jménem své rodiny a všech Američanů vyjadřuji nejhlubší soustrast a respekt k této rodině. Velice vám děkuji, že jste se o tohoto speciálního muže podělili s naším národem a celým světem," uvedl viceprezident USA Mike Pence.

 

 

Ve středu uctí USA Bushovu památku státním smutkem. V národní katedrále se pak uskuteční státní pohřeb. Bývalý prezident bude k poslednímu odpočinku uložen v kampusu vysoké školy v College Station po boku své manželky Barbary a dcery Robin.

 

George Bush starší byl prezidentem Spojených států v letech 1989 až 1993. Zemřel v pátek ve věku devadesáti čtyř let.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.